Intel do tří let skončí se základními deskami

Analytici označili rozhodnutí společnosti Intel opustit trh základních desek za rozumný krok.

Intel do tří let skončí se základními deskamiIntel potvrdil americkému CompuerWorldu, že postupně během tří let opustí byznys se základními deskami. Tiskový mluvčí Dan Snyder odmítl komentovat, kolika zaměstnanců se změna dotkne.

Jak Intel postupně snižuje byznys se základními deskami, nadále očekává postupný nárůst produkce v kritických obastech desktopů…,“ uvedl Snyder v e-mailové zprávě.

Interní talent a zkušenosti dvacetiletého byznysu se deskami… se přesouvá, aby podpořil rozvíjející se nové form factory – desktopové a mobilní – a aby rozšířil referenční design form factorů  Intelu a umožnil partnerům vyvíjet nová výpočetní řešení.

Intel zároveň dodal, že segment stolních počítačů zůstane v hlavní oblasti zájmu společnosti. Pokud vezmeme špatný vývoj trhu PC, je rozhodnutí Intelu správným krokem, uvedl Charles King, analytik Pund-IT.

Vezmeme-li v potaz dlouhodobě projektovaný pokles prodejů desktopových PC, očekávám, že šlo především o taktické obchodní rozhodnutí založené na přesunu zaměstnanců na oblasti – především mobilní produkty – kde je ziskovost vyšší,“ dodal King.

Je zde řada výrobců motherboardů, kteří stíhají přední technologie Intelu, přičemč tyto zdroje by se daly lépe vynaložit v oblastech, jako jsou tablety a smartphony, kde má Intel větší problémy,“ uvedl Rob Enderle, analytik Enderle Group.

Výroba základních desek by byla odpovědí na problémy, které již neexistují. Oni (Intel) neopouští PC. Opouštějí strategii, která již delší dobu neplní kritickou roli,“ dodal.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Pavel Timofeev - Fotolia.com

Komentáře