Intel Developer Forum: spolupráce s Googlem, nízkoenergetické ultrabooky a hardwarové zabezpečení

Intel představil nový projekt spolupráce s firmou Google s cílem podpořit aktivity Intelu v oblasti smartphonů, a oznámil, že jeho konstruktéři pracují na nové úrovni řízení výkonu pro ultrabooky.Intel Developer Dorum: spolupráce s Googlem, nízkoenergetické ultrabooky a hardwarové zabezpečeníPaul Otellini na konferenci Intel Developer Forum v San Franciscu zdůraznil snahy společnosti podpořit aktivity v oblasti chytrých telefonů, přičemž představil nový referenční design postavený na procesoru Intel Atom a využívající platformu Android.

Společně s Andym Rubinem, viceprezidentem mobilní divize ve společnosti Google, nastínil plány, které umožní optimalizovat budoucí verze platformy Android pro rodinu nízkoenergetických procesorů Atom. Tato iniciativa byla vytvořena s cílem urychlit komerční uvádění chytrých telefonů využívajících technologii Intel.

Nová iniciativa je pokračováním spolupráce, v jejímž rámci Google ve svých produktech Chrome, Google TV, Android Software Development Kit (SDK) a Native Development Kit (NDK) podporuje architekturu Intel.

Ultraúsporné ultrabooky

Paul Otellini rovněž ve svém proslovu uvedl, společnost úzce spolupracuje se svými partnery v počítačovém odvětví a hodlá již letos před Vánocemi na trh dodat lehké a tenké přenosné počítače ve středním cenovém rozpětí.

Otellini zdůraznil, že se konstruktéři chystají urychlit inovaci ultrabooků za pomoci 22nm technologie Ivy Bridge, jež bude uvedena na trh počátkem příštího roku a bude využívat 3D tranzistory.

Vedle toho popsal novou platformu pro řízení spotřeby, jež bude použita v ultraboocích používajících procesor Haswell instalovaný od roku 2013. Pokrok v konstrukci povede ke snížení spotřeby energie v takové míře, že baterie ultrabooku připojeného k internetu vydrží v roce 2013 v pohotovostním režimu až deset dní. To umožní vyrábět počítače, které budou permanentně zapnuté a zároveň připojené k internetu.

McAfee a zabezpeční na úrovni hardwaru

Candace Worleyová, viceprezidentka a generální ředitelka divize Endpoint Security ve společnosti McAfee, představila novou technologickou platformu McAfee DeepSafe, jež spolupracuje s hardwarovými funkcemi, které lze nalézt v procesorech Intel Core i3, i5 a i7.

Tato technologie poskytuje uživateli novou úroveň zabezpečení pod úrovní vlastního operačního systému. Technologie se objeví v produktech uváděných firmou McAfee během tohoto roku.

Zdroj: IntelKomentáře