Intel a Nvidia vyhlašují patentový mír

Právnické spory Intelu a Nvidie ohledně licencování výroby čipsetů jsou u konce. Intel vyrovnání sporů stálo 1,5 miliardy dolarů. Co vzájemnou licenční dohodou získal?Intel díky nové dohodě získá přístup k patentům patřící Nvidii, a Nvidia zase naopak získala přístup k patentům InteluIntel díky nové dohodě získá přístup k patentům patřící Nvidii, a Nvidia zase naopak získala přístup k některým patentům Intelu. „Dohoda ukončuje právnické spory mezi společnostmi, nastoluje patentový mír a poskytuje ochranu pro svobodný vývoj zařízení. Zároveň oběma společnostem umožňuje směřovat svoje úsilí na vývoj nových a inovativních produktů,“ řekl Doug Melamed, senior vice prezident společnosti Intel.

Předmětem sporů bylo vzájemné obvinění z porušování licenční dohody na výrobu čipsetů podepsané v roce 2004. Intel zahájil tažení proti Nvidii v únoru 2009, s tím, že Nvidia údajně neměla licenci na výrobu čipsetů kompatibilních s procesory Intel se zabudovaným pamětovým řadičem (například Intel Nehalem). Nvidia naopak tvrdila, že smlouva z roku 2004 se vztahuje i na výrobu těchto čipsetů.

Dohoda za 1,5 miliardy dolarů

Výsledkem mimosoudního vyrovnání je uložení platby 1,5 miliardy dolarů, kterou Intel uhradí Nvidii v ročních splátkách. První splátku ve výši 300 milionů dolarů zaplatí Intel v příštím týdnu a se splácením bude pokračovat až do ledna 2016.

Zdroj: IDG News serviceKomentáře