In-Stat: USB 3.0 čeká boom už v roce 2012

Nový standard USB 3.0 byl představen v roce 2007 a zvládá zpracovat 4,8 Gbit za sekundu, což je 10krát více, než maximum současného USB 2.0. Zprávu o rozvoji technologie vydal In-Stat. Jak rychle se nové rozhraní podle analytiků rozšíří?„SuperRychlé“ USB rozhraní známé jako USB 3.0 se podle analytické společnosti In-Stat bude v následujících letech stále více prosazovat v segmentu PC a jejich periferií. „SuperRychlé“ USB rozhraní známé jako USB 3.0 se podle analytické společnosti In-Stat bude v následujících letech stále více prosazovat v segmentu PC a jejich periferií. Do několika let jej tak najdeme především v produktech vyžadujících rychlý přenos dat, jako jsou externí disky, flash paměti, hudební přehrávače a digitální kamery.

In-Stat předpokládá, že v roce 2012 více než 70 % prodaných zařízení tohoto typu, bude používat právě USB 3.0. U periferií jakými jsou například myš či klávesnice, které nevyžadují přenos velkého objemu dat, se s tímto standardem prozatím nepočítá. Nový typ USB by se měl začít prosazovat v roce 2010. Pro rok 2013 výzkumná zpráva předpokládá, že USB 3.0 bude tvořit přibližně 25 % trhu zařízení s USB rozhraním. Analytik společnosti In-Stat, Brian O’Rourke, však upozornil, že pro běžné rozšíření USB 3.0 budu muset jít ceny znatelně dolů.

In-stat dále uvádí, že s více než třemi miliardami prodaných zařízení v roce 2008 se USB stalo nejúspěšnějším rozhraním, nyní je lze nalézt nejen v PC a jeho periferiích, ale také ve spotřební elektronice (LCD televize) a v automobilech.  Všechna zařízení standardu USB 3.0 budou se starším kompatibilní a USB se tak stane ještě univerzálnějším rozhraním, než je doposud.

Zdroj: In-Stat (září, 2009)Komentáře