In-Stat: Prodeje bezdrátových zařízení v prvním čtvrtletí 2010 vede D-Link

Kdo je kdo na trhu WLAN zařízení a jak se podle společnosti In-Stat prodavají produkty podporující standard 802.11n? Přinášíme vám exkluzivní data včetně podílu výrobců na trhu.Počet celosvětově prodaných bezdrátových zařízení v prvním kvartále 2010 mezičtvrtletně poklesl o 9,4 %. Při srovnání s předchozím rokem ovšem došlo k růstu o 4,8 %. Zákazníky přitáhl zejména zájem o produkty podporující poslední standard 802.11n. Příjmy z prodaných zařízení dosáhly 1,1 miliardy dolarů, což při srovnání s předchozím čtvrtletím představuje pokles o 7,2 %.

Celému trhu bezdrátových zařízení dominoval s téměř 4 miliony prodanými kusy D-Link, který rovněž zaznamenal nejvyšší růst podílu na trhu. Největší nárůst z hlediska produktů vykázaly SOHO routery (směrovače pro domácnosti a malé kanceláře). Meziroční růst kategorie v prvním čtvrtletí dosáhl z hlediska prodaných kusů 92 %, mezičtvrtletně se prodeje zvýšily o 12 %.

Nelze přehlédnout zvyšující se zájem o wireless 802.11n produkty. Ty v prvním kvartále tvořily téměř 40 % všech příjmů a jejich prodeje se v prvním čtvrtletí meziročně zvedly o 85 %. Naopak zájem o wireless 802.11g produkty poklesl mezičtvrtletně o 18 % a meziročně o 19 %.

Lídrem prodeje „nkových“ bezdrátů se stal s více jak 2 miliony prodanými kusy Netgear v těsném závěsu následovaný D-Linkem. Dominantní trojku, která tvoří téměř tři čtvrtiny trhu, uzavírá Linksys s podílem 20 %. Započítaná zařízení zahrnují SOHO routery, rezidentní brány, síťové adaptéry a přístupové body.

Zájem o wireless 802.11n produkty meziročně vzrostl o 85 %

Zdroj: In-Stat (1Q10 Wireless LAN Tracker, srpen)Komentáře