In-Stat: Multiformátové transkodéry v příštích letech výrazně porostou

Podle analytiků ze společnosti In-Stat se do roku 2014 zvýší prodej transkodérů. Jaké jsou trendy na tomto specifickém trhu a co řídí rostoucí poptávku?Za růstem prodejů transkodérů bude podle In-Stat v první řadě stát stále vyšší obliba video obsahu přístupného skrze internet a mobilní video služby

Transkodér je malé zařízení, které slouží jako převodník mezi různými audio a video formáty v reálném čase. Využívají jej například HTPC (Home theatre PC) pro převod nahrávaného signálu do formátu, který není tolik kapacitně náročný (často z MPEG-2 do MPEG-4).

Za růstem prodejů transkodérů bude podle In-Statu v první řadě stát stále vyšší obliba video obsahu přístupného skrze internet a mobilní video služby. Díky tomu bude podle odhadů hodnota trhu v roce 2014 více než dvojnásobná oproti roku 2009, kdy dosáhla 117 milionu dolarů. V roce 2014 se podle In-Stat vyšplhá až na 297 milionů.

„Silný růst multiformátových transkodérů bude v příštích několika letech pokračovat, digitalizují se archívy a čím dál více videa je uploadováno a streamováno pomocí internetu, takže počet transkodovaného videa stále roste,“ tvrdí Michaelle Abraham ze společnosti In-Stat.

Z výzkumu nadále vyplývá, že na trhu transkodérů dominují menší a mladší výrobci. Samotné transkodéry jsou ve většině případů založeny na flexibilních platformách, ať už na serverových díky připojení k internetu nebo na hardwarových, díky čemuž je možné udržovat vnitřní software stále aktuální a doplňovat kodeky. Velkou roli tak hraje i trvalá podpora zařízení ze strany výrobců.

Zdroj: In-Stat

Transkodér je malé zařízení, které slouží jako převodník mezi různými audio a video formáty v reálném čase. Tohoto zařízení využívají například HTPC (Home theatre PC) pro převod nahrávaného signálu do formátu, který není tolik kapacitně náročný (často z MPEG-2 do MPEG-4).Komentáře