IdeaPad Yoga: flexibilní ve všech směrech

Jak nabídnout zařízení, které si uchovává výhody tabletů i ultrabooků a zároveň využívá vlastnosti operačního systému Windows 8 přizpůsobeného pro dotykové ovládání?

IdeaPad Yoga: flexibilní ve všech směrechŽhavým trendem současnosti je dotykové ovládání, přičemž uživatelé požadují lehká, tenká a výkonná zařízení. Tablety se staly oblíbeným doplňkem notebooků či ultrabooků, nicméně zatím je ještě nedokážou zcela nahradit.

Pro uživatele, kteří často řeší dilema, jaké zařízení nosit s sebou, představují konvertibilní zařízení ideální řešení. Spojují totiž více možností často v unikátním provedení.

Praktickou kombinací tabletu a stylového a štíhlého ultrabooku je novinka v portfoliu společnosti Lenovo, IdeaPad Yoga 13. Toto zařízení si uchovává výhody obou typů produktů a zároveň využívá vlastnosti operačního systému Windows 8 přizpůsobeného pro dotykové ovládání.

Všestranné použití čtyřmi různými způsoby

Na první pohled vypadá IdeaPad Yoga 13 jako běžný ultrabook. Je však vybavena speciálně navrženými dvojitými panty, které jí poskytují značnou flexibilitu. Díky nim je možné víko zařízení přetočit o 360° a jedním jednoduchým pohybem proměnit Ultrabook v tablet, který lze plně ovládat dotyky.

IdeaPad Yoga je navíc možné používat ještě v dalších dvou režimech - stojanu a stanu, které představují ideální volbu především pro firemní prezentace, sledování filmů nebo prohlížení fotografií.

Automatický přechod mezi režimy poskytuje chytrá funkce Lenovo Transition, která podle potřeby uživatele deaktivuje klávesnici a touchpad a přizpůsobí právě spuštěné aplikace novému režimu.

Ovládněte Yogu dotyky

IPS displej ultrabooku s rozlišením 1600 x 900 bodů zajišťuje dostatečně jemné, detailní a ostré zobrazení a zároveň se oproti TN panelům pyšní podáním barev, vysokým kontrastem, jasnějším podsvícením a širokými pozorovacími úhly.

13,3palcový displej podporuje mutlidotykové ovládání až deseti prsty a funkce Motion Control umožňuje snímání gest rukou před webkamerou pro procházení fotografií, videí a dalších dokumentů.

IdeaPad Yoga 13 váží jen 1,5 kg a je vyrobena převážně z hliníkových slitin. Její atraktivní, na dotek příjemný povrch zajišťuje jistější úchop a vyšší pohodlí při používání.

V portfoliu společnosti Lenovo najdeme také menší 11,6palcový konvertibilní notebook IdeaPad Yoga 11 s tloušťkou pouhých 15,6 mm. Novinkou v řadě IdeaPad Yoga je mini ultrabook IdeaPad Yoga 11S, který byl představen na letošním veletrhu CES.

Zdroj: LenovoKomentáře