IDC zvyšuje odhad prodaných tabletů v letošním roce

Prodeje tabletů do prodejního kanálu v prvním čtvrtletí 2011 sice mezičtvrtletně spadly o 28 %, ale zároveň analytická společnost IDC zvýšila odhad na celkové prodané množství pro letošní rok.

IDC zvyšuje odhad prodaných tabletů v letošním roceIDC očekává, že se na konci roku 2011 prodá 53,5 milionu tabletůPrvní čtvrtletí bylo ve znamení oslabené poptávky spotřebitelů z důvodu ekonomických podmínek a omezení dodávek, ale analytici IDC očekávají, že po příchodu dalších zařízení v druhé polovině roku se situace obrátí a na konci roku se prodá 53,5 milionu tabletů.

Neohroženou jedničkou zůstal Apple, ačkoli jeho prodeje skončily v prvním čtvrtletí pod očekáváním.  Výrobci mobilních telefonů jako jsou Samsung a Motorola, kteří se zaměřují na distribuci skrz telco kanál, zaznamenali se svými tablety úspěch, ale zároveň prodeje ovlivňovala neochota spotřebitelů si k tabletu pořizovat 3G/4G datové tarify, se kterými jej operátoři prodávají. Podíl Androidu mezi operačními systémy v tabletech se zvedl na 34 %.

Amazon již v e-čtečkách není číslo 1

Trh e-čteček zaznamenal v prvním čtvrtletí také mezičtvrtletně snížení prodejů, ale ve srovnání s předchozím rokem se jednalo o nárůst ve výši 105 % na 3,3 milionu kusů.

Při pohledu na výrobce se poprvé v historii umístil na první příčce Barnes & Noble a odsunul tak Amazon na druhé místo. Analytici očekávají, že se v letošním roce se prodá 16,2 milionu e-čteček, což bude představovat nárůst o 24 %.

Zdroj: IDCKomentáře