IDC: virtualizované servery ve střední Evropě ve 2. čtvrtletí 2010

Prodeje virtualizovaných serverů ve střední a východní Evropě, Blízkém východě a Africe (CEMA) vzrostly při porovnání s předchozím rokem o 70,3 % na 16 867 kusů.Prodeje virtualizovaných serverů v regionu CEMA tak ve druhém čtvrtletí 2010 představovaly 12,6 % všech prodaných nových serverů, což znamená při srovnání s předchozím rokem nárůst o 3,1 %Prodeje virtualizovaných serverů v regionu CEMA ve druhém čtvrtletí 2010 představovaly 12,6 % všech prodaných nových serverů, což znamená při srovnání s předchozím rokem nárůst o 3,1 %. Virtualizačních softwarových licencí se prodalo 26 843 a příjmy z jejich prodeje dosáhly 39,35 milionu dolarů, tj. o 38,5 % více než ve stejném období roku 2009.

„IT administrátoři v regionu jsou zkušení. Naučili se velmi rychle vstřebávat technologie a využili spoustu výborných hypervizorů, které jsou zdarma a poskytují vynikající výkon jen s drobným omezením ve srovnání s placenou verzí, což je ideální řešení pro malé a střední firmy,“ řekl Mohamed Hefny, analytik IDC.

Jedničkou regionu na trhu fyzických virtualizovaných serverů se stalo HP následované IBM a Dellem, kteří ovládli 79 % trhu. Segmentu x86 virtualizovaných licencí nadále dominoval VMware a druhý se umístil Microsoft. Pro VMware je Česká republika spolu s Polskem vůbec největším trhem v regionu střední a jihovýchodní Evropy.

Zdroj: IDC, ChannelWorldKomentáře