IDC: V e-čtečkách EMEA dožene Severní Ameriku do roku 2015

V regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky se podle analytické společnosti IDC v loňském roce prodalo 15 % všech e-čteček. Jak se bude podíl Evropy vyvíjet v následujících letech?E-čtečky totiž rostou na oblibě především díky e-ink displejům a spotřebitelé jim budou dávat přednost před tablety

Podle IDC se v loňském roce prodalo v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky více jak 1,9 milionu e-čteček a v celkovém součtu region představoval 15 % všech prodejů.

Analytici očekávají, že do roku 2015 vzroste počet prodaných e-čteček v regionu EMEA na 9,6 milionu při meziročním tempu růstu 37,9 % (CAGR). Při této rychlosti růstu tak do roku 2015 dosáhne velikosti trhu Severní Ameriky.

Obliba e-čtečky totiž roste především díky e-ink displejům, které šetří energii a jsou vhodné pro čtení svou blízkostí ke klasickému papíru. Proto si jej spotřebitelé budou kupovat raději než tablet nebo ještě jako další zařízení do domácnosti.

Nejvíce e-čteček nadále poputuje do rukou spotřebitelům, ale postupně se začne zvyšovat podíl vzdělávacího sektoru ruku v ruce s dostupností digitálního obsahu ve více jazycích.

Zdroj: IDCKomentáře