IDC: Trh vestavěných systémů do roku 2015 zdvojnásobí svou hodnotu

Podle poslední zprávy analytické společnosti IDC poroste v příštích čtyřech letech segment vestavěných systémů. Jakou hodnotu mu IDC předpovídá?

IDC: Trh vestavěných systémů do roku 2015 zdvojnásobí svou hodnotuV současné době má podle IDC trh vestavěných systému hodnotu více jak jeden bilion amerických dolarů, přičemž do konce roku 2015 podle předpovědi dojde ke zdvojnásobení na dva biliony.V současné době má podle IDC trh vestavěných systému hodnotu více jak 1 bilion amerických dolarů, přičemž do konce roku 2015 podle předpovědi dojde ke zdvojnásobení až na  2 biliony.

Letos se prodá přibližně 1,8 miliardy vestavěných systémů. Pro rok 2015 odhaduje IDC počet prodaných jednotek na 4 miliardy. Mikroprocesorových jader bude potřeba přibližně 14,5 miliardy.

Výrazně se podle analytiků na růstu trhu budou podílet složitější vestavené systémy s rychlejšími čipy, lepší konektivitou a pokročilými operačními systémy, navíc připojené do cloudu. IDC označuje tuto kategorii jako „Inteligentní systémy“, které budou v roce 2015 podle odhadů představovat více jak 33 % trhu vestavěných systémů.

Příležitost na poli specializovaných operačních systémů cítí Microsoft, který se podle podle vyjádření generálního ředitele pro vestavěné systémy, Kevina Dallase, snaží zlepšit svůj embedded OS tak, aby obstál i u komplexnějších vestavených systémů v budoucnu.

Pro svou studii využilo IDC údajů o kupních zvyklostech zákazníků v sedmi hlavních odvětvích, kam patří komunikace, výpočetní technika, spotřebitelský segment, energetika, zdravotnictví, průmysla a doprava.

Zdroj: IDC
Titulní foto: © ktsdesign - Fotolia.comKomentáře