IDC: Trh síťových úložišť v regionu EMEA v roce 2010 rostl o 18 %

Hodnota trhu síťových zařízení rostla během celého roku 2010, včetně posledního čtvrtletí. Kteří výrobci jsou na tom nejlépe?Hodnota trhu síťových zařízení se podle IDC meziročně zvýšila o 18 %Hodnota trhu síťových zařízení se podle IDC meziročně zvýšila o 18 %. Mírný růst je patrný i v posledním čtvrtletí 2010, obrat se vůči předchozímu čtvrtletí polepšil o další 3 %. Lídrem trhu síťových zařízení zůstalo ve sledovaném období Cisco, následuje Juniper, HP a Alcatel-Lucent (ALU).

Cisco jako jediné ze jmenovaných firem ztratilo v tomto období na obratu, konkrétně to 4,6 %. Juniper si polepšil o 1,4 %, ALU o 2,9 % a HP o nepatrných 0,4 %.

Trh přepínačů si ve srovnání s třetím čtvrtletím pohoršil o 3 %. Snížení obratu v tomto období zaznamenaly 10 Gbit, 1 Gbit i 100 Mbit (FastEthernet) přepínače a to o 6 %, 1 % a 9 %.

Analytici pokles přisuzují zejména nižším průměrným cenám zařízení způsobeným novými a levnými produkty.

Trh bezdrátových zařízení si v posledním čtvrtletí polepšil o 3 %. Prodeje rostly výrazně, lehkých přístupových bodů se prodalo o 28 % více a venkovních AP o 17 % více.

Výsledky bezdrátových zařízení v regionu EMEA ale nereflektují celosvětový vývoj trhu. V celosvětovém měřítku si trh vůči třetímu čtvrtletí polepšil o 11,6 %, za celý rok 2010 pak celkem o 12,4 %.

Zdroj: IDCKomentáře