IDC: trh externích úložných systémů v regionu CEMA ve 4. čtvrtletí 2011 v dvouciferném růstu

Analytická společnost IDC zveřejnila výsledky trhu externích storage systémů v regionu CEMA. Jaké jsou detaily?

IDC: trh externích úložných systémů v regionu CEMA ve 4. čtvrtletí 2011 v dvouciferném růstuTrh externích úložných systémů v regionu CEMA zaznamenal v posledním čtvrtletí 2011 dvouciferný růst.Trhu externích úložných systémů v regionu CEMA, do kterého spadá střední a východní Evropa, Blízký východ a Afrika, zaznamenal podle IDC silné závěrečné čtvrtletí a meziročně si polepšil na hodnotě o 16,5 %. Celkově se tak obrat vyšplhal na 602 milionů dolarů a prodaná kapacita se meziročně zvětšila o 60,3 % na 304,7 petabajtů.  Celkový růst trhu dosáhl za loňský rok 17,9 %.

Lídrem trhu v regionu CEMA je stejně jako v případě světového trhu EMC, které ve čtvrtém čtvrtletí dosáhlo podílu 38,9 %. Na druhém místě skončilo IBM s podílem 18,5 % a v těsném závěsu za ním je HP s 18,3 %.  HP se ve sledovaném období dařilo a dosáhlo dvouciferného růstu.

Ve výsledcích za celý rok 2011 je lídrem opět EMC s podílem 37,4 %, s odstupem následuje HP s 18,6 % a IBM se 17,8% podílem.

Optimalizace pohání trh

Optimalizace úložných systémů, kam spadá pokročilý tiering, deduplikace dat, thin provisioning a unifikovaná architektura, stále více ovlivňuje trh, nicméně až v posledním měl tento trend výrazný vliv,“ říká analytik IDC Pavel Roland. „To potvrzuje výrazný meziroční růst i rostoucí podíl řešení od 3Par, Hitachi VSP, Data Domain, Compellent, VNX/VNXe a Storwize,“ doplňje Roland.

Záplavy v Thajsku měly ve čtvrtém čtvrtletí na trh externích úložných systémů v regionu CEMA pouze minimální vliv, když se ceny některých produktů mírně zvedly. IDC nicméně očekává, že tento aspekt se projeví nejvíce v prvních dvou čtvrtletích letošního roku. Podle analytiků to však téměř nebude mít dopad na velikost ani růst trhu v regionu.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © mch67 - Fotolia.com

Komentáře