IDC: Trh bezdrátových sítí rostl v prvním čtvrtletí o 13,9 %

IDC zveřejnilo výsledky celkového a firemního trhu bezdrátových sítí. Jaké jsou detaily?Světový trh bezdrátových sítí zaznamenal v prvním čtvrtletí letošního roku meziroční růst o 13,9 %. Světový trh bezdrátových sítí zaznamenal v prvním čtvrtletí letošního roku meziroční růst o 13,9 %. V porovnání s předchozím čtvrtletím jde sice o pokles 2,9 %, IDC to však přisuzuje sezónním výkyvům.

Tahounem trhu bezdrátových sítí byl firemní segment, který meziročně rostl o 27,2 % a dosáhl hodnoty 790,27 milionu dolarů.

„Trend využívaní vlastních zařízení v podnikové síti (BYOD) zůstává nejsilnějším argumentem pro rozšiřování mobility ve firmách a dopomáhá růst na trhu bezdrátových sítí,“ tvrdí Rohit Mehra ředitel IDC pro enterprise infrastrukturu. Firemní trh bezdrátových sítí rostl nejlépe v Latinské Americe a to o 73,8 %. Dobré výsledky zaznamenal i v regionu Severní Ameriky, kde rostl o 34,5 %. Pod průměrem růstu firemních WLAN zůstaly regiony EMEA s 19,7 % a Asie/Pacifik s 16,4 %.

„Pozitivní výsledky v segmentu firemních bezdrátových sítí během několika posledních čtvrtletí jsou znamením, že investice do bezdrátové infrastruktury mají u mnoha CIO vysokou prioritu,“ tvrdí Petr Jirovský z IDC.

Tržní jedničkou je firemních WLAN sítí je stejně jako v případě světového trhu přepínačů Cisco s 52,4% podílem. Výrobce si meziročně polepšil o 27 % a dosáhl ve sledovaném období obratu 414 milionů dolarů. Druhé místo patří výrobci Aruba, který v prvním čtvrtletí 2012 navýšil obrat o 42,8 % a nyní mu patří 11,6 % trhu firemních bezdrátových sítí. Třetí místo patří s 5,7% podílem HP, které i přes růst obratu o 10 % meziročně ztratilo téměř jedno procento tržního podílu.


 

Top 5 výrobců světového trhu firemních bezdrátových sítí v prvním čtvrtletí 2012

Top 5 výrobců světového trhu firemních bezdrátových sítí

 

Zdroj: IDCKomentáře