IDC: Telekomunikační infrastrukutra v roce 2009? 83 miliard dolarů

Podle analýzy IDC dosáhly příjmy za prodej telekomunikačních zařízení ve třetím čtvrtletí 2009 hodnoty 21 miliard dolarů, což při srovnání s předchozím rokem představuje pokles o 12,8 %. Jaké byly výdaje za celý rok a kteří dodavatelé ovládají trh?První pozici si opět upevnil Ericsson, ovšem Alcatel-Lucent, Nokia Siemens Networks a Huawei vyvíjejí silný tlak a může se tak stát, že se změní pořadí na čele žebříčkuPodle analytiků přesáhly výdaje do telekomunikační infrastruktury za rok 2009 hodnotu 83 miliard dolarů. Ve vyspělých zemích bude oživení trhu nadále těžit z IP a datových řešení, zatímco mobilní sektor bude tahounem v zemích rozvojových.

Nejlépe na odbyt šla zařízení v regionu Asie/Pacifik, který představuje 35,6 % trhu. Region Evropy, Středního východu a Afriky je na druhém místě s 31,5% podílem a třetí skončila Serverní Amerika s 24,1 %. Ostatní regiony světa zaujímají shodně kolem 8,8 % trhu.

První příčku v prodejích si upevnil Ericsson, ovšem Alcatel-Lucent, Nokia Siemens Networks a Huawei vyvíjejí silný tlak a muže se stát, že se pořadí na předních poziciích brzy změní.

Zdroj: IDC (únor, 2010)Komentáře