IDC: prodeje SSD v roce 2009 rostly o 14 %

Podle dat analytické společnosti IDC se v roce 2009 prodalo 11 milionů SSD disků, což při porovnání s předchozím rokem představuje růst o 14 %. Zatím tedy žádná sláva. Kde mohou podle analytiků reselleři najít zákazníky poptávající tuto novou technologii?SSD disky se v následujících letech budou prodávat dobře a do roku 2013 dle odhadů analytiků porostou meziročně o 54 % (CAGR)Snížení výdajů na IT v posledních 18 měsících mělo za důsledek snížení produkce NAND pamětí a tím pozastavení poklesu cen SSD disků. Do budoucna očekávají analytici pokles cen pamětí, což by se mělo pozitivně promítnout na ceně SSD disků a jejich kapacitě. Tím se v některých segmentech stanou konkurence schopnými klasickým pevným diskům.

Podle analytiků najdou SSD disky největší uplatnění v segmentu počítačů, kde jsou možné dvě alternativy. Jednou jsou prémiové notebooky, kde je uživatel ochoten zaplatit za výkon a v případě druhém jde o levné uložiště v netboocích.  Zvýšení prodejů ale musí předcházet zmíněný pokles cen.

Budoucnost mají SSD podle analytiků zajištěnou také v podnikové sféře. „Každý touží po vyšším výkonu, lepší přístupové době a především nižší spotřebě energie, a proto najdou SSD disky uplatnění například v datových centrech," píše se ve zprávě IDC.

SSD disky se v následujících letech budou z celosvětového pohledu prodávat dobře a do roku 2013 dle odhadů analytiků porostou meziročně o 54 % (CAGR). Tuzemští distributoři nicméně v letošním roce žádný boom této technologie nečekají.

Zdroj: IDC (leden, 2010)Komentáře