IDC: Prodeje SSD disků ve třetím čtvrtletí 2011 raketově rostly

Prodeje SSD disků ve třetím čtvrtletí 2011 podle analytické společnosti IDC narostly o dvě třetiny ve srovnání s předchozím rokem. Kdo byl největším odběratelem?

IDC: Prodeje SSD disků ve třetím čtvrtletí 2011 raketově rostlyProdeje SSD disků táhnou

Ve srovnání s předchozím rokem se podle analytiků prodalo o 66 % SDD disků více a celosvětové prodeje dosáhly 6,66 miliardy kusů

Analytici dělí trh SSD disků na tři segmenty. Podnikové disky prodávané do data center zahrnující storage a servery. Mezi komerční řadí disky pro použití v průmyslu, medicíně, armádě atp. Poslední kategorií jsou klientské disky pro PC, notebooky a netbooky.

Nejvyšší nárůst tržeb zaznamenal segment podnikových SDD disků. Z jejich prodeje výrobci utržili 522 milionů dolarů, což představuje ve srovnání s loňským rokem nárůst o téměř 111 %.

Podobnému zájmu se těšily také klientské SSD, tržby se zvedly o 102 % na 716 milionů dolarů. Špatně si nevedly ani komerční disky, z nichž zisky vzrostly o 18,5 % na 70,7 milionů dolarů.

Dle slov analytiků je trh SSD disků stále na začátku svého životního cyklu a nyní teprve dobývá mainstreamové trhy.

Důvodem zvyšující se poptávky jsou mj. záplavy v Thajsku, které ochromily výrobu klasických pevných disků, v důsledku čehož vzrostly jejich ceny.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © Gordon Bussiek - Fotolia.com

Komentáře