IDC: Poptávka po deduplikačních řešeních roste

Rostoucí snaha o dosažení vyšší efektivity úložných řešení ze stran zákazníků zvýší v příštích 12 měsících poptávku po řešeních schopných odstranit duplicitní záznamy. Ve své zprávě to uvádí analytická společnost IDC.DC uvádí, že více jak 60 % firem již s odstraňováním duplicit buď začalo, nebo má v plánu brzy začítIDC tvrdí, že více než 60 % firem již s odstraňováním duplicit buď začalo, nebo má v plánu brzy začít. Duplicitní soubory se firmy obvykle snaží odstranit ze všech uložených dat, tedy i ze záloh a archívů.

Prioritu pro zefektivnění přikládají firmy nejvíce primárním datům a zálohám, deduplicitě starších archívů věnují prioritu menší.

Podle IDC představuje redukce duplicitních záznamů příležitost pro firmy s 5 až 10 tisící zaměstnanci a s uskladněnými daty o kapacitě 6-49 PB. Ty si tímto způsobem mohou snížit své datové nároky a zvýšit efektivitu úložných řešení. Podle údajů zveřejněných IDC se 32,4 % organizací podařilo díky odstranění duplicit značně snížit množství uložených dat a v budoucnu tak ušetří na nákladech.

Na trhu HW řešení pro duplicitní soubory dominují firmy EMC (IDC do výsledků započítává i Data Domain, kterou EMC vlastní) a NetApp, softwarovým řešením vládne opět EMC, druhý je Symantec a třetí IBM.

Zdroj: IDC (únor, 2010)Komentáře