IDC: Externím úložištím se v regionu CEMA daří

Analytici IDC hlásí, že v regionu střední a východní Evropy, Blízkého Východu a Afriky rostl prodej externích úložišť za třetí čtvrtletí dvouciferně.

IDC: Externím úložištím se v regionu CEMA daříExterním úložištím se ve druhém čtvrtletí 2012 v regionu CEMA dařiloPodle analytické společnosti IDC výrobci ve druhém čtvrtletí 2012 v regionu střední a východní Evropy, Blízkého Východu a Afriky utržili z prodeje externích úložišť 463 milionů dolarů. To při srovnání s předchozím rokem představuje nárůst o 13,5 %.

Ačkoli napříč všemi regiony panují nejisté ekonomické podmínky, potřeba ukládat data roste, proto trh datových úložišť nestagnuje. Prodaná kapacita diskových úložišť se meziročně v regionu CEMA zvedla o 49,9 % na 269 petabajtů.

Tahounem se stala midrange datová úložiště, která představovala 54 % všech prodaných externích úložišť. Zároveň je region CEMA světovou jedničkou co do počtu prodaných externích úložišť.

Jedničkou trhu v regionu CEMA se stalo EMC, kterému patřil 37% podíl. Na druhou příčku se vyhouplo IBM s 18,4 %, kterému se dařilo napříč celým regionem a odsunulo na příčku třetí HP, jehož podíl dosáhl 16,6 %.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © mch67 - Fotolia.com

Komentáře