IDC: Cloud změní prodejní kanál síťových řešení v EMEA

Nová studie IDC ukazuje, že rychlé přejímání cloudových řešení v regionu EMEA transformuje tradiční prodejní model networkingu.

IDC: Cloud změní prodejní kanál síťových řešení v EMEAIDC: Cloud změní prodejní kanál síťových řešení v EMEAProdejní kanál pro síťová řešení v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika) je dynamické prostředí, které se neustále vyvíjí díky podpoře nových technologií, změnám požadavků zákazníků, alternativním dodavatelům a nejisté ekonomice.

Velký zájem o cloud computing je pochopitelný, pokud vezmeme v potaz, že IT organizacím umožňuje se stát efektivními a pružnými – například centralizací aplikací, serverů, dat a úložných zdrojů a dynamickému přesouvání zdrojů nebo virtuálních strojů,“ uvedla Sylvia Wünscheová, výzkumná analytička evropských telekomunikací a networkingu v IDC.

S přijetím cloudu (soukromého, veřejného či hybridního) pozorujeme, že hlavní výrobci v EMEA představují channel partnerům programy a iniciativy pro dodávky cloudových řešení, které z nich udělají resellery cloudu, tvůrce cloudu, či poskytovatele cloudových služeb.

Výrobci tlačí specializace

Řada výrobců včetně společností Cisco či HP Networking oznámilo v roce 2011 nové či vylepšené partnerské certifikace (certifikace pro cloudové architekty) a specializace. IDC věří, že tento trend bude pokračovat.

Zaměření na kompetence partnerů jsou podle IDC pro oblast cloudu, jež je poháněna požadavky zákazníků na zkušené a kvalifikované dodavatele, kteří snadno nasadí cloudová řešení, zásadní.

Noví hráči v prodejním kanálu

V rámci celého partnerského ekosystémů pozorujeme nové hráče jako agregátory cloudových služeb (CSA) - např. CloudBroker, jež sbírají služby od různých vendorů a dodávají je do podniků jako balíček, tvrdí IDC.

Analytici předpovídají také dobrou výchozí pozici pro poskytovatele služeb, kteří mohou získat významný podíl v rozvíjejícím se řetězci cloudových služeb s přidanou hodnotou. Model CSA se podle nich dále rozvine a bude výzvou pro distributory, kteří budou muset přizpůsobit svou nabídku, aby zůstali konkurenceschopní.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře