IDC: bezpečností hardware v CEMA 2011

Podle analytické společnosti IDC za rok 2011 vzrostl prodej bezpečnostního hardwaru v regionu střední a východní Evropy a Blízkého východu o více než pětinu.

IDC: bezpečností hardware v CEMA 2011Zájem o bezpečnostní hardware v regionu CEMA rosteV souvislosti s rostoucím počtem sofistikovaných útoků na podniky roste potřeba ochrany podnikových sítí a ani v loňském roce neustal zájem o bezpečnostní hardware.

Při srovnání s rokem 2010 se podle IDC zvýšil prodej bezpečnostních zařízení v regionu CEMA o 22,5 % a dosáhl celkové výše 532,9 milionu dolarů.

Největší poptávka byla po zařízeních síťové bezpečnosti. V regionu CEMA příjmy výrobců z prodeje těchto řešení vrostly o 24,8 %.

Největší část tohoto segmentu představovaly Unified Threat Management (UTM) zařízení. „Koncoví zákazníci hledají AIO řešení, která se snadno implementují a mají nízké provozní náklady, čemuž UTM vyhovuje,“ komentoval situaci Faysal Ayoubi, analytik IDC.

Pro další léta predikují analytici bezpečnostnímu hardware v regionu CEMA světlou budoucnost a očekávají poptávku po bezpečnostních řešeních napříč regionem, zejména pak na rozvíjejících se trzích.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře