IDC: 10 Gbit ethernet dále posiluje. Stejně tak Cisco

Podle informací analytické skupiny IDC se na síťovém trhu začínají stále více prosazovat zařízení podporující standard 10 gigabitového ethernetu. Jaké jsou výsledky trhu za první čtvrtletí 2010?Podle zveřejněných údajů se v prvním kvartále dařilo segmentu switchů, u nichž zaznamenali analytici meziroční růst 35,3 %Podle zveřejněných údajů se z celosvětového pohledu v prvním kvartále dařilo segmentu switchů, u nichž zaznamenali analytici meziroční růst obratu 35,3 %. Pozitivní výsledek vykázaly i prodeje routerů, ty ve stejném období rostly o 15,1 %. Trh enterprise routerů zůstal v porovnání s předchozím čtvrtletím téměř na stejné úrovni, a stejně tak meziročně.

Důležitý je i výsledek 10 Gbit switchů. Díky růstu 111,2 % dosáhl jejich obrat poprvé v historii více jak 1 miliardy dolarů, konkrétně, 1,15 miliardy. Obrat routerů pro poskytovatele služeb (Service Provider router), které v současné době představují přibližně 72,7 % trhu s routery, rostl meziročně zdravým tempem 21,9 % jak u core, tak u edge směrovačů.

(Nejen) switchům vládne Cisco

Mezi výrobci vládne stále výrobce Cisco. U ethernetových switchů meziročně zvýšilo svůj tržní podíl z 64,5 % na 68,5 %, což je nejvíce od třetího kvartálu 2006. Podobných výsledků dosáhlo také na trhu routerů pro poskytovatele služeb, kde díky meziročnímu růst 41,3 % zvýšilo svůj tržní podíl z 45,6 % na 52,9 %.

Zdroj: IDCKomentáře