IBM představilo novinky v PureSystems, serverech i cloudu

Společnost IBM uspořádala tiskovou konferenci, kde souhrnně prezentovala novinky ve svém portfoliu.

IBM představilo novinky v PureSystems, serverech i clouduIBM představilo novinky v PureSystems, serverech i clouduRozšíření řady integrovaných systémů PureSystems pro cloud, představil Ivo Šmerda, client technical architect. Jejich přidaná hodnota spočívá v integrovaných vzorech expertíz a zkušeností, ale i jednotném managementu. IBM uvádí, že oproti jiným systémům dokáže PureSystems nasadit za desetinu doby.

Aktuálně jsou na trhu dostupné dva systémy na trhu – PureApplications System (pro aplikační služby) a PureFlex system (pro infrastrukturní služby). Nově přijdou na trh PureData (datová platforma). Tyto specializované datové systémy cílí na využití v oblastech e-commerce (zpracování velkého počtu transakcí), analýzy zákazníka (reporting a analýza) a detekce podvodu v reálném čase (provozní analýza – např. uplatnění kuponů v retailu).

Milan Král, technical sales manager, prezentoval hlavní inovace v serverech Power7+. IBM se zaměřilo na zvětšení paměti RAM a na bezpečnost. V nové generaci serverů využívá akcelerátor hardwarové komprese (pro určité aplikace lze komprimovat data v operační paměti a virtuálně ji zvětšit) a hardwarové šifrování mimo jádro.

IBM PuresystemsJan Musil, Informix CEE technical sales, vysvětlil, jak IBM rozvíjí databázovou platformu Informix, aby ji bylo možné používat jako zapouzdřenou databázi pro další řešení. Podal také výčet tři základních použití. Jednak jde o datové sklady, kde dokáže Informix Warehouse Accelerator nabídnout zvýšení rychlosti vyřízení dotazů, dále o zpracování dat v časových řadách a o vysokou dostupnost.

Novinky v oblasti cloud computingu představil client IT architect Petr Leština. Tzv. SmartCloud Enterprise doznává rozšíření na Enterprise+, kdy nabídne sdílené prostředí s garantovaným SLA a flexibilními možnostmi konfigurace. Cloudová nabídka Enterprise+ je vhodná pro produkční prostředí a provoz aplikací s vysokou dostupností (99,9% dostupnost). Umožňuje plnou správu, nasazení na systémech Windows, Linux a AIC a fakturuje se měsíčně podle podle skutečného použití (fixní kontrakt).

Dále IBM přichází s nabídkou SAP jako služby - IBM SmartCLoud for SAP applications. Zákazník (firma do 1000 zaměstnanců) si koupí licence od SAP a IBM zajistí provoz aplikace v cloudu. Klient pak platí IBM roční kontrakt, který zahrnuje i nasazení různých modulů. Petr Leština uvedl, že reálně bude možné tuto službu prodávat až v příštím roce. Poslední cloudovou novinkou IBM je Smart Cloud application services, kdy si zákazník pronajme infrastrukturu s OS, vývojovými nástroji a prostředím pro vytvoření multitier aplikace. Tu pak lze nasadit do různých prostředí

Závěrem představil Dušan Mondek, IBM security specialist, bezpečnostní divizi, která vznikla 1. 1. 2012.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře