IBM kupuje výrobce SSD disků Texas Memory

Akvizicí Texas Memory chce IBM získat komponenty pro svou řadu systémů PureSystems.

IBM kupuje výrobce SSD disků Texas MemoryIBM kupuje výrobce SSD disků Texas MemoryIBM kupuje výrobce flash pamětí, společnosti Texas Memory Systems, aby posílila řadu svých úložných systémů a datových center. Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny. Dokončena by měla být ještě letos.

IBM plánuje začlenění produktů Texas Memory do integrovaného balíku hardwaru a softwaru, který nabízí jako PureSystems, dále do úložišť, serverů i softwarových produktů.

Polovodičové (solid state) technologie se stanou klíčovým komponentem řady úložných systémů Smarter Storage, uvedl Brian Truskowski, general manager úložných systémů a síťových řešení v IBM.

Texas Instruments Systems vyrábí výkonné úložné systémy s SSD disky pod značkou RamSan. Společnost nabízí jak úložiště do racku, tak PCIe karty se zabudovanými flash paměťmi.

SSD disky nabízí vyšší výkon a postupně i bezpečnost než tradiční pevné disky. IDC očekává, že do roku 2016 budou podnikové systémy využívat tři exabyty úložného prostoru na SSD.

IBM uvedlo, že bude nadále podporovat produkty, které  TMS již prodalo svým zákazníkům a zároveň bude investovat do rozvoje jeho technologií.

TMS je soukromá společnost se sídlem v Houstonu (Texas) založená v roce 1978, která zaměstnává na 100 pracovníků.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IBM, Texas Memory Systems

Komentáře