Huawei vstupuje na český trh s mobilními zařízeními přes Agoru DMT

Čínský výrobce telekomunikačních a síťových řešení Huawei rozšířil svou působnost na českém trhu o mobilní telefony, smartphony a tablety s OS Android a zařízeními pro mobilní broadband.

Huawei vstupuje na český trh s mobilními zařízeními přes Agoru DMTHuawei vstupuje na český trh s mobilními zařízeními přes Agoru DMTProdukty Huawei, které byly lokálně dostupné pod značkami telekomunikačních operátorů, jsou nyní ve volném prodeji pod vlastním brande. Jejich výhradním distributorem v České republice se stala Agora DMT, která distribuci zajišťuje již také na Slovensku.

S ohledem na skutečnost, že vstup společnosti Huawei do distribučního prodejního kanálu je pro nás strategickým krokem pro letošní rok, jsme velmi rádi, že můžeme oznámit spolupráci s renomovaným partnerem Agora DMT,“ uvedl k udělení distribuce Petr Matalík, country manager divize terminálů.

Získáním distribuční smlouvy na zařízení Huawei jsme se stali prvním distributorem, který svým partnerům dokáže nabídnout ucelenou nabídku top výrobců mobilních zařízení. Huawei charakterizuje vysoká kvalita provedení, výborný poměr cena/výkon, a proto věříme, že pomocí naší přidané hodnoty přiblížíme produkty Huawei co největšímu počtu koncových uživatelů," uvedl v tiskovém oznámení Pavel Depiak, marketingový manager společnosti Agora DMT.

Pátý největší výrobce Android smartphonů

Aktuálně má Agora v nabídce kromě rebrandovaných produktů operátorů zalistovány smartphony Huawei U850, Ideos X5 (U8800) a U8500 a dále pak mobilní Wi-Fi modem E5830 (a bundle s 3 měsíci T-Mobile Twist internetu).

Huawei patří mezi top 5 největších výrobců smartphonů s Android OS a podle IDC byla v prvním čtvrtletí 2011 desátá celkově. Kromě mobilních zařízení Huawei poskytuje telekomunikační služby a síťová řešení (širokopásmové sítě, mobilní a optické sítě, datová komunikace, software).

Podrobnější informace o společnosti a produktech jsou k dispozici zde. Produktovým manažerem značky v Agora DMT je Vojtěch Lhota. Kontakty na něj naleznete ve vyhledávači distributorů (nejprve se přihlaste).

Zdroj: Huawei, ChannelWorldKomentáře