Huawei po odkupu podílu v joint venture se Symantekem chce větší podíl trhu storage

Pár měsíců poté, co čínská společnost Huawei Technologies dokončila akvizici podílu firmy Symantec ve společném podniku, chce ukousnout více z podnikového trhu širší nabídkou úložných produktů.

Huawei po odkupu podílu v joint venture se Symantekem chce větší podíl trhu storageHuawei po odkupu podílu v joint venture se Symantekem chce větší podíl trhu storageHuawei je známé jako dodavatel síťového vybavení řadě telekomunikačních operátorů. Společnosti si chce však udělat jméno také v oblasti storage a serverů.

Náš byznys se mění a mění se potřeby našich zákazníků. Potřebujeme na tyto trhy vstoupit,“ uvedl Jeff Jiang, ředitel storage marketingu v Huawei.

V roce 2008 firmy Huawei a Symantec založily společny podnik, který prodával úložné systémy po celém světě. Letos Huawei odkoupilo celý podíl v joint venture a nyní bude své produkty prodávat pod vlastní značkou bez pomoci Symanteku.

Dohoda nastala z toho důvodu, aby Huawei mohlo lépe bundlovat své produkty dohromady zahrnutím síťových řešení, serverů a úložných systému, uvedl Jiang. Huawei chce zákazníkům totiž nabídnout kompletní řešení.

Letos Huawei najalo 1 000 zaměstnanců v oblasti výzkumu a vývoje storage produktů. V září firma plánuje oznámení rozsáhlých úložných systémů.

Jiang také uvedl, že Huawei jde cestou nabídky veřejného cloudu, ale neposkytl další detaily. Již dříve výrobce uvedl, že vyvíjí technologii pro poskytování bezplatného cloudového úložiště.

Z pohledu storage je pro Huawei hlavním trhem Čína, kde podle Gartneru loni předběhlo HP a s 11% podílem se stalo třetím největším výrobcem externích úložišť. Mimo Asii však výrobce drží na trhu úložných systémů podíl pouze 0,9 %.

Aby Huawei prorazilo, musí zvýšit povědomí o své značce v konkurenci firem HP a IBM, uvedl Jimmie Chang, analytik Gartneru. „Symantec pomohl Huawei zvýšit důveryhodnost. Takže nyní Huawei musí investovat do zlepšení svého brandu,“ dodal.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Huawei Symantec

Komentáře