HTC Vive vs. Oculus Rift – Přichází souboj o krále virtuální reality

O přízeň uživatelů se na jaře poperou dvě virtuální reality s mírně rozdílnou cenou, obsahem balení a požadavky na hardware. Pojďme se na ně podívat blíže.

HTC Vive vs. Oculus Rift – Přichází souboj o krále virtuální reality



Na začátku jara se na trhu objeví dvě nové high-endové virtuální reality, HTC Vive a Oculus Rift. Obě řešení budou drahá (599 dolarů za Oculus Rift a 799 dolarů za HTC Vive) a obě slibují ve spojení s výkonným herním PC vynikající zábavu.

Pojďme se podívat, co zákazník za své peníze dostane. HTC Vive je sice o dvě stovky dražší, ale výrobce to odůvodňuje tím, že v uživatel najde v balení vše, co potřebuje. Konkrétně jde o náhlavní soupravu s kamerami, dvě bezdrátové základnové stanice, dva ovladače sledující polohu a dvě hry.

HTC a Valve používají podobnou strategii, s jakou přišel Microsoft u konzole Xbox One, když k ní přibalil kamery Kinect s rizikem vyšší ceny a nadějí, že řada her bude nativně podporovat sledování pohybu a hlasové ovládání.

HTC Vive

HTC Vive

Zdroj: IDG News Service

Oculus Rift se vydal „bezpečnější“ cestou a v balení nabízí „jen“ náhlavní soupravu, infračervený senzor, dálkový ovladač, ovladač pro Xbox a dvě hry. Další příslušenství, například senzory pro sledování pohybu rukou, se budou prodávat později a samostatně, přičemž ceny ještě nebyly oznámeny.

Occulus Rift

Occulus Rift

Zdroj: IDG News Service

Ať už se uživatel rozhodne pro jedno, či druhé řešení, bude muset počítat s náročnými požadavky na PC. Obě virtuální reality potřebují grafickou kartu Nvidia GeForce GTX 970 nebo AMD Radeon R9 290 a procesor Intel i5-4590 (HTC Vive podporuje také AMD FX 8350 a vyšší).

Další požadavky už jsou rozdílné – zatímco Vive si vystačí se 4 GB RAM, Oculus potřebuje dvojnásobek a kromě toho potřebuje hned čtyři USB porty, z toho alespoň tři typu USB 3.0. HTC Vibe si vystačí jen s jedním a klidně to může být USB 2.0.

Zdroj: IDG News Service








Úvodní foto: HTC

Komentáře