HTC prodává část svého podílu zpět Beats

Podle analytiků nesplnila dohoda mezi výrobci smartphonů HTC a výrobci audio techniky Beats očekávání.HTC vrací část odkoupeného podílu.

HTC prodává část svého podílu zpět BeatsHTC prodává svůj podíl zpět BeatsHTC prodalo zpět zhruba polovinu svého majoritního podílu v Beats Electronics, což podle analytiků signalizuje, že investice do amerického výrobce sluchátek zřejmě nesplnila očekávání.

Tchajwanský výrobce telefonů na burze v pondělí uvedl, že prodává zpět svůj balík. Ponechá si přibližně 25 % vlastněného balíku firmy Beats a 75 % jí vrátí.

HTC v e-mailu uveldo, že dohoda by měla „zajistit Beats více pružnosti při globální expanzi,“ a zároveň ponechá HTC exkluzivitu v používání audio produktů Beats v mobilních řerízeních.

HTC a Beats budou nadále úzce spolupracovat včetně společné globální marketingové kampaně později tohoto roku,“ uvedla společnost.

HTC oznámilo investici do Beats ve výši zhruba 300 milionů dolarů vloni v srpnu. Beats je společnost rappera Dr. Dre, která prodává high-endová sluchátka. HTC prodává ze svého podílu zpět 150 milionů dolarů.

Analytik IDC to vidí jinak

Zatímco HTC tvrdí, že dohoda pomohla udělat pokrok v inovaci zvuku a povědomí o značce, partnerství mezi oběma společnosti spíše nefungovalo, uvedl Teck Zhung Wong, analytik výzkumné společnosti IDC.

Myslím si, že Beats chce získat získat zpět kontrolu nad svým osudem, a HTC vskutku přemýšlí o změně své strategie v oblasti telefonů,“ uvedl Wong.

Integrace technologie Beats do smartphonů přidalo smartphonům HTC další prodejní argument. Partnerství však nedokázalo dostatečně vylepšit konkurenceschopnost vůči rivalům na trhu smartphonů, dodal Wong.

„Ostatní výrobci mobilů se více zaměřují na obsah a služby. Myslím si, že to je trochu podstatnější než jen příslušenství,“ říká Wong a dodává: „Ne každý chce konkrétní druh sluchátek.

V posledních třech čtvrtletích HTC vykázalo poklesy čistého zisku. Výrobce to částečně přisuzuje intenzivnější konkurence ze strany Samsungu a Applu. Navíc HTC uvedlo své nejnovější smartphony na americký trh se zpožděním kvůli patentovým sporům s Applem.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře