HP vyhrálo spor s Oraclem o Itanium

Vrchní americký soud státu Kalifornie potvrdil platnost smlouvy, zavazující Oracle portovat jeho software i pro servery HP s procesory Intel Itanium.

HP vyhrálo spor s Oraclem o ItaniumHP vyhrálo spor s Oracle o ItaniumVrchní soud státu Kalifornie, regionu Santa Clara, potvrdil existenci smlouvy mezi společnostmi HP a Oracle, která zavazuje Oracle portovat jeho softwarové produkty pro servery HP založené na procesorech Intel Itanium, prohlásilo HP v oznámení médiím.

Oracle původně zvažoval, že veškerý vývoj pro 64bitové mikroprocesory Itanium ukončí, proti čemuž HP vystoupilo, jelikož tyto procesory využívá ve svých serverech Integrity. S Oraclem mělo uzavřenou smlouvu o jejich podpoře.

Společnost HP očekává, že Oracle nyní splní své smluvní povinnosti, potvrzené a nařízené soudní cestou,“ dodal výrobce.

Soud podle oznámení HP vynesl a nařídil plnění těchto usnesení:

V tomto soudním řízení soud rozhodl ve prospěch HP a neuznal námitky společnosti Oracle týkající se porušení smlouvy s HP a předchozích kauz vycházejících ze žaloby podané společností HP.

  1. Na základě „Dohody o vyrovnání a uvolnění“, uzavřené mezi HP, Oracle a Hurdem dne 20. 9. 2010, je Oracle zavázán dodávat své produkty rovněž ve verzích určených pro servery HP s procesory Intel Itanium. Tato dohoda nedává společnosti Oracle právo rozhodovat se na základě vlastního uvážení, zda portaci svého softwaru provede či nikoli.
  2. Pojem „product suite“ (produktová řada) označuje softwarové produkty společnosti Oracle, které byly nabízeny pro servery HP s procesory Intel Itanium k datu podpisu dohody uvedené v bodu 2, včetně všech nových vydání, verzí nebo aktualizací těchto produktů.
  3. Povinností společnosti Oracle je nabízet své produkty také ve verzích určených pro serverovou platformu HP založenou na procesorech Intel Itanium, a to po celou dobu jejich aktivního prodeje, tedy až do doby, než HP případně ukončí prodej těchto přístrojů.
  4. Oracle je zavázán portovat své produkty pro servery HP s procesory Intel Itanium zdarma, tyto portace tedy neznamenají pro HP žádné finanční závazky vůči společnosti Oracle.


Zdroj: HP, ChannelWorldKomentáře