HP: Systémy s vysokou dostupností prožívají renesanci

HP představilo nové „mission critical“ servery Integrity s novými procesory Intel Itanium s kódovým označením Poulson.

HP: Systémy s vysokou dostupností prožívají renesanciHP: Systémy s vysokou dostupností prožívají renesanciNa tiskové konferenci v Praze v české pobočce HP představil Konstantin Selucký, product manager business critical systems, nové systémy s vysokou dostupností Integrity.

Systémy pro vysokou dostupnost staví HP tak, aby zajistilo, že výpadek serveru neohrozí ztrátu dat, obnova bude trvat v řádu sekund, potenciální výpadky budou predikovatelné a systém bude potřebovat minimum softwarových aktualizací.

Poté, co HP v létě vyhrálo spor s Oraclem o podporu databázového softwaru pro servery s procesory Itanium, nyní potvrzuje svůj závazek uvedením nové generace serverů Integrity s procesory Intel Itanium série 9500.

Osmijádrové procesory Intel s kódovým označením Poulson jsou založeny na 32nm technologii, mají novou topologii a větší cache (32 a 24 MB). Díky nové architektuře dokážou nyní zpracovat dvakrát více instrukcí (12) na jeden takt.

Nově jsou servery vybaveny „mission critical“ virtualizací, a lze je tak různě vzdáleně přes software svazkovat. Běží na nich tradiční unixový operační systém HP UX11i v3, který se dočkal updatu.

Mezi klíčová vylepšení nových serverů HP s vysokou dostupností má patřit třikrát větší výkon za stejnou cenu, respektive stejný výkon při cca o 33% nižších nákladech. Zároveň byly servery Integrity vylepšeny o 10x vyšší detekci průniku.

Konstantine Selucký uvedl, že čím více budeme on-line, tím více význam mission criticial systémů poroste. Nechal se slyšet, že HP Unix resp. mission critical systémy prožívají renesanci. HP má nastavenu roadmapu pro Integrity na dalších deset let, a ujišťuje tak zákazníky o jejich budoucnosti.

Servery HP Integrity budou dostupné od poloviny listopadu a HP očekává, že do konce roku na českém trhu dodá menší systémy. Větší instalace pak předpokládá v lednu či únoru 2013. Doporučená cena nejmenších systémů začíná kolem 160 000 Kč a je závislá na konfiguraci.

HP nezapomíná ani na vysokou dostupnost v x86 serverech, které pro kritické aplikace využívají především menší zákazníci. Navíc mu po potížích s Oraclem ani nic jiného nezbylo. Proto realizuje projekt Odyssey, kdy nabídne jednu architekturu, infrastrukturu, i management pro všechny mission-critical platformy (Nonstop, HP-UX, Open VMS, Linux, Windows).

Zdroj: ChannelWorld, HP
Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com

Komentáře