HP sníží počet modelů počítačů o čtvrtinu a tiskáren o třetinu

HP má špatné výhledy. Výrobce se chce zaměřit na lepší design počítačů, aby vývoj byznysu zvrátil k lepšímu. Opět doufá také ve své tablety.

HP sníží počet modelů počítačů o čtvrtinu a tiskáren o třetinuHP sníží počet modelů počítačů o čtvrtinuHewlett-Packard nastínil plán, který zahrnuje snížení počtu modelů PC o 25 % v následujících dvou letech.

HP také zveřejnilo špatný finanční výhled na další fiskální rok. Výrobce uvádí, že očekává zisk na akcii mezi 3,4 a 3,6 dolaru. Analytici původně očekávali hodnotu kolem 4,18 dolaru.

Po řadě přešlapů, jako byly vývoj a následné stažení tabletů a smartphonů z trhu či zvažování prodeje výroby počítačů, se HP snaží najít cestu k prosperitě.

Nová CEO Meg Whitmanová oznámila v květnu úsporný plán, který zahrnoval snížení počtu zaměstnanců o 27 000.

Nyní výrobce oznámil, že zjednoduší svůj byznys tiskáren a počítačů tím, že do roku 2014 ukončí výrobu čtvrtiny PC platformy a 30 % modelů tiskáren nebo SKU.

HP chce také klást větší důraz na design. „Nechceme vyrábět ošklivé,“ uvedl Stacy Wolf, viceprezident průmyslového designu HP. Jako příklad nového směru ukázal ultrabook HP Spectre One a XT.

HP taktéž opět věří, že se svými tablety prorazí do podniků. „Očekáváme, že tato kategorie poroste třikrát rychleji než trh spotřebitelských tabletů,“ uvedl Todd Bradley, výkonný viceprezident divize HP PPS.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře