HP slučuje a mění partnerské programy

Společnost HP oznámila změny ve svých partnerských programech PartnerONE a ExpertONE. Preferred Partner končí, co to znamená pro partnery?

HP slučuje a mění partnerské programyHP slučuje a mění partnerské programyHP slučuje náplň svého původního programu Preferred Partner, určeného pro obchodní partnery v oblasti síťových technologií na území Evropy, Středního Východu a Afriky (EMEA) s programem PartnerONE.

Sjednotil tak všechny obchodní partnery pod jeden hlavní program. Platné certifikace partnerů se jim automaticky převedou dle jejich specializací, nebudou je tedy muset znovu získávat dle jiné struktury.

Změna se v České republice dotkne všech přibližně 150 partnerů, kteří prodávají síťová řešení HP.

Partneři působící v oblasti síťových technologií budou moci nyní využít dalších slev a akcí na podporu prodeje. HP zároveň doplnilo PartnerOne o tři nové certifikace:

  • Registered Networking Specialization pro oblast SMB.
  • Professional Networking Specialization pro prodej, nasazení, správu a podporu bezpečnostních, kabelových a bezdrátových řešení tradiční podnikové síťové infrastruktury.
  • Advanced Networking Specialization pro prodej, implementaci, správu a podporu komplexního zabezpečení sítě a datových center.

Rozšiřuje se nabídka školení

HP rozšířilo nabídku školení a přidalo program ExpertONE Learning Solutions Partner, do kterého patří řada kurzů, přístup ke vzdáleným demo centrům a laboratořím, nové webové výukové aplikace vč. kurzů zaměřených na HP networking a další.

Na portálu HP Press byl rozšířen počet dostupných publikací v tištěné i elektronické podobě a počet mobilních aplikací. HP rozvíjí také akademický program HP Institute, jenž bude do roku 2014 dostupný v několika tisících vzdělávacích institucí.

Další informace o programu HP PartnerONE naleznete na www.hp.com/networking/partnerone a www.hp.com/go/expertone.

Zdroj: HP, ChannelWorldKomentáře