HP sjednocuje servery architektury Unix a x86

Společnost HP představila projekt „Odyssea“, který je založen na nových vývojových plánech sjednocujících serverové architektury Unix a x86 do jediné platformy pro kritické podnikové aplikace.

HP sjednocuje servery architektury Unix a x86HP sjednocuje servery architektury Unix a x86Hewlett-Packard vyvíjí nové serverové platformy s využitím technologie modulárních řešení BladeSystem.

Nový vývojový plán HP pro příští dva roky zahrnuje pokračování inovací serverů HP Integrity, řešení HP NonStop a operačních systémů HP-UX a OpenVMS a nové škálovatelné blade servery s procesory Intel Xeon pro HP Superdome 2 s kódovým označením „DragonHawk” a škálovatelné blade servery pro šasi c-Class s kódovým označením „HydraLynx”.

Součástí plánu je také posílení operačních prostředí Windows a Linux o inovace pocházející ze systému HP-UX.

Blade servery „DragonHawk“ umožní zákazníkům HP vedle kritických podnikových aplikací běžících v prostředí HP-UX na blade serverech s procesory Intel Itanium zároveň zpracovávat úlohy v prostředí Microsoft Windows či Red Hat Enterprise Linux na blade serverech s platformou Intel Xeon ve stejném šasi Superdome 2, uvádí výrobce.

Zdroj: HP
Úvodní foto: © .shock - Fotolia.com

Komentáře