HP nabídne servery s ARM procesory, rozšíří i partnerský program

Společnost HP představila technologický koncept obsahující vývojové platformy nových nízkoenergetických serverů, výzkumné laboratoře pro zákazníky a rozšířený partnerský program.HP nabídne nízkoenergetické servery s procesory ARM

Nový koncept označovaný jako projekt Moonshot, vychází z technologie konvergované infrastruktury a umožňuje sdílení zdrojů – včetně datových úložišť, síťových komponent, správy, napájení a chlazení – v tisících serverů současně.

Projekt byl mj. vyvinut i k urychlení vývoje energeticky úsporných serverových řešení a průmyslové spolupráci výrobců v oblasti vysoce škálovatelných výpočetních prostředí typu cloudových služeb nebo výpočetního výkonu poskytovaného na vyžádání.

Datová centra příštích generací, navržená v rámci projektu Moonshot, mají podle HP dosáhnout vyšší efektivity a výkonu, zajistit chod více aplikací, spotřebovat až o 89 % méně energie a zabrat až o 94 % méně prostoru. Ve srovnání s tradičními systémy HP předpokládá snížení celkových nákladů až o 63 %.

Součástí projektu Moonshot jsou tři základní komponenty:

HP Redstone Server Development Platform – V prvních serverech vyvinutých na platformě Redstone se objeví čtyřjádrové procesory Calxeda EnergyCore ARM Cortex zaměřené na nízkou spotřebu. Další modely budou obsahovat také procesory Intel Atom a novější. První modely by měly být v omezeném množství dostupné vybraným zákazníkům v první polovině příštího roku.

HP Discovery Lab – laboratoře umožňující zákazníkům experimentovat, testovat a srovnávat výkon aplikací určených pro serverovou platformu HP Redstone a další varianty zaměřené na nízkou spotřebu energie, i pro tradiční servery. První laboratoř tohoto typu bude otevřena v lednu příštího roku v Houstonu, další se objeví později na území Evropy a Asie.

HP Pathfinder Program – součást partnerského programu HP AllianceONE, nabídne zákazníkům praktické ukázky možností datového centra. Zároveň má podpořit další rozvoj dílčích součástí projektu Moonshot v rámci otevřených průmyslových standardů.

Součástí programu budou nezávislí vývojáři softwaru (ISV) – partneři pro oblast výpočetních řešení, datových úložišť a síťových komponent, kteří se budou podílet na hardwarových, softwarových a technických expertízách.

Mezi prvními partnery by měly být společnosti AMD, ARM Holdings, Calxeda, Canonical a Red Hat, další budou přibývat během průběžného vývoje programu.

Zdroj: HPKomentáře