HP mění rozhodnutí, ponechá si divizi PC

Nedávno jmenovaná výkonná ředitelka společnosti HP, Meg Whitmanová, oznámila, že se společnost Hewlett-Packard rozhodla si ponechat divizi PSG.

HP mění rozhodnutí, ponechá si divizi PCHP mění rozhodnutí, ponechá si divizi PCMeg Whitmanová, bývalá ředitelka společnosti eBay, kategoricky odmítla plán navrhnutý jejím předchůdcem Leem Apothekerem vyčlenit nebo prodat divizi PSG, která vyrábí počítače, tablety a smartphony. HP rozhodnutí oznámilo dnes po uzavření finančních trhů.

V oznámení HP uvedlo, že provedlo analýzu a ohodnocení vyčlenenění divize PSG a dospělo k názoru, že je příliš důležitá pro dodavatelský řetězec, veřejné zakázky a celkově pro značku HP.

HP objektivně ohodnotilo strategický, finanční a provozní dopad vyčleněnění PSG. Po naší analýze je jasné, že ponechání si PSG je lepší pro naše zákazníky, partnery, akcionáře i zaměstnance,“ uvedla Meg Whitmanová, prezidentka a CEO, v tiskovém oznámení. „HP je zavázáno divizi PSG a společně jsme silnější.

HP je celosvětově největší výrobce počítačů. Kritici namítali, že oddělení divize PC od ostatních produktových linií HP by poškodilo schopnost společnosti prodávat do podniků a zvýšilo by náklady nákupem dalších dílů, jako např. pevných disků.

Leo Apotheker považoval divizi PC za nízkomaržovou a věřil, že pokud HP této divize zbaví, pomůže jí to zaměřit se na software a služby, tedy vysocemaržové oblasti.

Whitmanová nahradila Apothekera po jeho odvolání 22. 9. 2011. Jedná se její první velké rozhodnutí, které vede k ponechání si divize generující roční příjmy ve výši 40,7 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře