Hitachi Data Systems kupují výrobce NAS BlueArc

Společnost Hitachi Data Systems chce akvizicí BlueArc rychleji rozšířit své působení v oblasti podnikových úložišť.

Hitachi Data Systems kupují výrobce NAS BlueArcHitachi Data Systems kupují výrobce NAS BlueArcHitachi Data Systems (HDS) akvírovalo výrobce high-endových síťových úložišť (NAS), společnost BlueArc. Částka akvizice nebyla zveřejněna, HDS zaplatilo v hotovosti.

HDS prodávalo NAS systémy BlueArc již posledních pět let a blížící se nákup společnosti do poslední chvíle tajily. „Z mého pohledu, se většina společností snaží držet dohody pod pokličkou. Jsem rád, že se nám to povedlo,“ uvedl senior viceprezident marketingu a obchodního rozvoje Bruce Householder.

BlueArc prodává podnikové NAS pole, které ukládají aplikační data pro servery. Řady Titan a Mercury lze škálovat až do 16PB a osmi uzlů přes technologii clusterů.

Produkty BlueArc jsou založeny na proprietárním souborovém systém SiliconFS, který poskytuje jednu, unifikovanou konzoli pro správu. Aplikační servery přistupují k datům přes protokoly CIFS, NFS a iSCSI.

BlueArc roste rychleji než HDS

BlueArc má 300 zaměstnanců, obsluhuje na 1 000 zákazníků a loni dosáhla tržeb ve výši 85,5 milionu dolarů.

HDS prodává velké úložné systémy pro střední a velké podniky. NAS gateway systémy BlueArc jsou již integrovány s Virtual Storage Platform od Hitachi. Householder uvedl, že produkty HDS, které zahrnují systémy BlueArc, rostou rychleji než HDS celkově.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře