Google dokončil akvizici Motorola Mobility

Společnost Google oznámila, že dokončila akvizici Motorola Mobility a začíná pracovat na nových zařízeních, přičemž ponechá Android otevřený.

Google dokončil akvizici Motorola MobilityGoogle dokončil akvizici Motorola MobilityPo devíti měsících od oznámení plánu koupit Motorola Mobility za 12,5 miliardy dolarů Google akvizici dokončil. V sobotu čínské úřady transakci schválily, byla to poslední překážka.

Cíl je podle vyjádření společnosti nyní jednoduchý: zaměřit Motorola Mobility na menší množství významnějších oblastí a vytvořit zařízení, která budou používat lidi po celém světě.

Znamená to, že se z Google získává výrobce hardwaru, který může úzce spolupracovat s vývojáři Androidu. To jej však staví také do zvláštní pozice vůči výrobcům, kteří licencují Android pro vlastní telefony.

Motorola Mobility zůstane držitelem licence Androidu a Android zůstane otevřený, zdůraznila společnost. Google zatím na trhu uvedl smartphone Nexus s nejnovější verzí Androidu, přičemž partneři jako Samsung a HTC uvádějí nad Androidem svá vlastní uživatelská prostředí.

Novým CEO Motorola Mobility se stává Dennis Woodside, dlouhodobý zaměstnanec Googlu. Dosavadní výkonný ředitel Sanjay Jha se bude podle prohlášení Googlu soustředit na zajištění hladkého spojení společností.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře