Gartner: Výdaje na vybavení data center rostou

Podle analytické společnosti Gartner vzrostou výdaje na hardwarové vybavení datových center v letošním roce o 12,7 % na celkových 98,9 miliard dolarů a dosáhnou úrovně před krizí.

Gartner: Výdaje na vybavení data center rostouInvestice do hardwarového vybavení datových center porostouV roce 2010 zabírala dvě procenta datových center 52 % veškeré plochy data center a představovala 63 % výdajů na hardware.

Analytici do výdajů na hardwarové vybavení datových center započítávají nejen samotné servery, ale také storage a síťové vybavení.

V příštím roce analytici očekávají navýšení těchto výdajů na 106,4 miliardy dolarů a do roku 2015 nárůst na 126,2 miliardy dolarů. Tahounem výdajů se stanou investice do úložišť. Nejvíce se bude investovat v regionech rozvíjejících se zemí v čele s Brazílií, Ruskem, Indií a Čínou.

Do roku 2015 analytici očekávají, že 2 % datových center zaberou 60 % podlahové plochy a půjde do nich 71 % všech výdajů. V souvislosti s cloudem a přechodem z interních data center na využívání externích vzroste podíl výdajů na velká centra (500 a více racků) z 20 % v roce 2010 do roku 2015 na 26 %.

Zdroj: Gartner
Titulní foto: © petrafler - Fotolia.com
Úvodní foto: © petrafler - Fotolia.com

Komentáře