Gartner: Výdaje na IT v EMEA po letošním poklesu v roce 2013 porostou

Výdaje na IT v Evropě, na Blízkém východě a v Africe dosáhnou v příštím roce meziročního růstu 1,4 %. Nárůstu podle analytiků pomůže rostoucí zájem o mobilní zařízení.

Gartner: Výdaje na IT v EMEA po letošním poklesu v roce 2013 porostouGartner: Výdaje na IT v EMEA po letošním poklesu v roce 2013 porostouVýdaje na IT technologie v Evropě, na Blízkém východě a v Africe (EMEA) dosáhnou v příštím roce 1,154 bilionu dolarů, a meziročně tak vzrostou o 1,4 %, uvádí Gartner. Nárůstu podle analytiků pomůže rostoucí zájem o mobilní zařízení.

Letos podle Gartneru výdaje na IT v regionu EMEA klesnou o 3,6 %. Přičemž IT trh v západní Evropě vykáže 5,9% pokles. Celkově by měl region v následujících letech růst až do roku 2016, kdy by měl dosáhnout hodnoty 1,247 bilionu dolarů.

Růst mají přinést výdaje firem na software pro smartphony a tablety, které jsou v současnosti „světlou stránkou“ IT odvětví, říká Gartner. Tradiční dodavatelé softwaru přepisují své aplikace pro tablety a podniky je nakoupí, což podle analytiků podpoří růst výdajů na software v příštím roce o 3,1 %.

S rostoucí funkcionalitou smartphonů a vyšší oblíbeností tabletů se velká část síťového provozu a firemních dat přesouvá na mobilní zařízení, uvádí Gartner.

Zatímco rostoucí počet podniků umožňuje zaměstnancům přistupovat na e-mail a k funkcím pro osobní správu informací, uživatelé tlačí na větší podporu aplikací pro tablety.

Větším objem podnikových dat na smartphonech a tabletech také zvyšuje potřebu pokročilého softwaru pro správu mobilních zařízení. „Tento segment roste meziročně o 40 až 50 % a očekáváme, že to bude pokračovat,“ uvedl Leif-Olof Wallin, výzkumný viceprezident v Gartneru.

Do roku 2016 budou mít podle Gartneru dvě třetiny zaměstnancl smartphone nebo tablet.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře