Gartner: Tablety ovlivní další spotřební elektroniku

Podle analytické společnosti Gartner se dá v souvislosti s rostoucím množstvím tabletů očekávat, že uživatelé budou chtít dotykově ovládat také další výpočetní zařízení.

Gartner: Tablety ovlivní další spotřební elektronikuPodle analytické společnosti Gartner se dá v souvislosti s rostoucím množstvím tabletů očekávat, že uživatelé budou chtít dotykově ovládat také další výpočetní zařízeníV následujících pěti až deseti letech tablety podle analytiků společnosti Gartner podnítí změny ve spotřební elektronice nejen co do způsobu ovládání.

Výrobci počítačů a spotřební elektroniky již dnes zjišťují, že zákazníci od produktů očekávají více a požadují populární prvky z iPadu.

Například multitouch se již dnes stal de facto standardem v high-endových smartphonech a tabletech a lze očekávat jeho rozšíření do dalších produktů.

V budoucnu by tablety mohly zastat po připojení externího příslušenství funkci dalších zařízení. Například po zapojení do dokovací stanice v automobilu by mohly fungovat jako navigace a rozhraní pro komunikaci s vozidlem. Tablety tak čím dál častěji budou substituty k jiné spotřební elektronice. V souvislosti s jejich rozměry a váhou se mainstreamovou záležitostí stanou ultratenké přenosné počítače.

Zdroj: Gartner
Foto: © fotum - Fotolia.com
Úvodní foto: © fotum - Fotolia.com

Komentáře