Gartner: Podnikové výdaje na IT porostou v dalších letech tempem 2,6 %

Gartner aktualizoval prognózu výdajů podniků a institucí do roku 2016. Pro rok 2012 ji snížil. Které vertikály porostou nejvíce?

Gartner: Podnikové výdaje na IT porostou v dalších letech tempem 2,6 %Gartner: Podnikové výdaje na IT porostou v dalších letech tempem 2,6 %Celosvětové výdaje podniků a institucí na informační technologie porostou do roku 2016 průměrným ročním tempem 2,6 procenta. Vyplývá to z aktualizované čtvrtletní prognózy analytické společnosti Gartner.

Mezi obory s největším růstem bude podle Gartneru patřit doprava s průměrnou roční míra růstu – CAGR – v období 2011-2016 3,9 % a dále pak pojišťovnictví s meziroční mírou růstu 3,7 %. Naopak největší propad má postihnout vládní sektor (pokles o 2,0 %) a vzdělávání (snížení o 1,8 %), uvádí analytici.

Situace by se měla v dalších letech zlepšovat. „Výhled do roku 2016 je optimističtější než realita roku 2012, kdy mají celkové výdaje na IT napříč sektory vzrůst o pouhých 0,3 procenta,“ uvádí Gartner ve zprávě pro média. Příčinou je podle Gartner odkládání investic organizací do IT.

Právě odklady investic jsou také hlavním důvodem, proč Gartner v aktuální prognóze snížil odhadovaný růst výdajů do IT pro rok 2012. V předpovědi pro předchozí kvartál analytici počítali s růstem výdajů organizací na IT o 1,2 %.

Zdroj: Gartner

Úvodní foto: © arahan - Fotolia.com

Komentáře