Fujitsu rozšiřuje mobilní portfolio o byznysový tablet Stylistic

Fujitsu na tiskové konferenci představilo kompletní nabídku notebooků Lifebook a tablet určený pro profesionály s označením Stylistic Q550.Generální ředitel společnosti Fujitsu v České republice, Radek Sazama (uprostřed), Pavlína Bolfová (nalevo), manažerka marketingu a PR, Jan Šplíchal (napravo), produktový manažerGenerální ředitel společnosti Fujitsu v České republice, Radek Sazama, v rámci tiskové konference nejprve shrnul historii společnosti a následně zabrousil do všech oblastí jejího působení.

Podle jeho slov je Fujitsu třetím největším poskytovatelem služeb na světě. Krom toho, že je největší integrační partner Microsoftu, poskytuje infrastrukturu i software jako službu, instalační služby a záruční a pozáruční servis.

Mezi hlavními argumenty, proč si vybrat Fujitsu, Radek Sazama uvedl kompletní portfolio vlastních IT produktů a výrobu v Evropě (převážně Německu) a Japonsku.

Fujitsu představilo také novou kampaň se sloganem „Skočte s Fujitsu do on-line budoucnosti“. Zatím prezentuje notebooky, přijdou však i desktopy, úložiště a servery. V rámci médii budou použity billboardy, print, citylight vitríny a digitální on-line média.

Produktový manažer Jan Šplíchal se věnoval současné nabídce notebooků. Fujitsu změnilo design, dává důraz na logo v perforovaném víku (lesklé i matné).

Mobilní portfolio rozšířeno o slate PC

Nové LifeBooky jsou dostupné v úhlopříčkách 12“-15“. Modely jsou podle své kategorie vybaveny antibakteriální klávesnicí, funkcí anytime USB nabíjení, kolečkem ScrollWheel pro posun po stránce, USB 3.0, 0-Watt AC adaptér (při vypnutí PC nespotřebovává elektřinu), Intel Wireless Display, vyjmutelnou webkamerou, ATP – advanced theft protection (služba sledování, monitoringu a zabezpečení notebooku) a tlačítkem EcoButton pro úsporný provoz na baterii.

Slate PC Stylistic Q550 s 10,1“ IPS panelemFujitsu aktuálně nabízí tři modely v kategorie všestranné, čtyři modely v kategorii střední a čtyři modely (vč. tablet PC a pracovní stanice) v kategorii nejvyšší.

Představen byl také tablet resp. slate PC Stylistic Q550 s 10,1“ IPS panelem. Zařízení váží 0,76 Kg, pohání jej Intel Atom a připojit lze přes rozhoraní HDMI, WLAN a BlueTooth. Dodáváno je s OS Windows 7 Professional a dvěma bateriemi. Výrobce udává výdrž až 8 hodin.

Fujitsu uvedlo na trh také monitory řady P s IPS panely s LED podsvícením, pivotem a 0-Watt technologií.

Servery a storage ve zkratce

Lubomír Štefek, technology sales manager, v rychlosti představil oblast serverů a storage. Novinkou jsou x86 servery Primergy CX navržené pro cloudová datová centra. Fujitsu na Primergy (kromě řady MX130) poskytuje doživotní záruku.

Datová úložiště Fujitsu dodává pod značkou Eternus. Pro DX440 uvádí,že je nejrychlejší pole své třídě. V portfoliu výrobce naleznete také páskové knihovny Eternus LT a virtuální knihovny Eternus CS, které používají technologie deduplikace, komprese a automatické kopírování.

Zdroj: ChannelWorld, FujitsuKomentáře