Fujitsu představilo nové ultrabooky Lifebook a tablet Stylistic

Společnost Fujitsu Technology Solutions představila na konferenci IT Future World Tour 2012 v Praze své novinky pro rok 2012. Kdy můžete čekat nové ultrabooky a za jakou cenu?

Fujitsu představilo nové ultrabooky Lifebook a tablet StylisticBernhard Brandwitte, head of product marketing, Fujitsu Technology Solutions. Radek Sazama, managing director Fujitsu Technology Solutions v ČR.

Bernard Brandwitte, head of product marketing, Fujitsu Technology Solutions, při úvodním proslovuNa Fujitsu IT Future 2012 měli návštěvníci možnost vyzkoušet nové přenosné počítače řady Lifebook, generaci serverů Primergy S7  a pracovní stanice Fujitsu Celsius. Představeno bylo také nejnovější řešení pro trojrozměrné zobrazování, ukládání dat, dále programové vybavení SAP HANA, bloky DI a očekávaná budoucnost v cloudových řešeních.

Portfolio notebooků řady Lifebook brzy rozšíří dva nové ultrabooky. První z nich spadá do nejvyšší kategorie – prémiové řady určené pro byznys. Tzv. Superior ultrabook s matným displejem o úhlopříčce 14 palců (rozlišení zatím nebylo potvrzeno) má velmi tenké tělo (16 mm) o hmotnosti 1,4 kg.

Klávesnice je podsvícená a touchpad dokáže číst multidotyková gesta. Unikátním parametrem je konektor pro dockovací stanici. Z dalších technologií stojí za zmínku Advanced Theft Protection, Computrace BIOS, Full Disk Encryption, TPM modul, Intel vPro a čtečka otisků prstů.

Ultrabook je osazen procesorem třetí generace Intel Core s grafickou kartou Intel HD 4000. Konektivitu zajišťuje 4G/LTE nebo 3G/UMTS, WLAN, Bluetooth, USB 3.0, HDMI a LAN. Prémiová řada ultrabooku Lifebook bude k dispozici ve dvou barevných variantách – červené a stříbrné.

Jan Šplíchal, produkt marketing manažer ve společnosti Fujitsu Technology Solutions, představuje nový ultrabookVe střední třídě Fujitsu představilo ultrabook s hmotností 1,6 kg a matným displejem o úhlopříčce 13,3 palců, HD webkamerou a USB nabíjením. Kapacita baterií by měla vystačit na 10 hodin provozu. Ultrabook je taktéž vybaven procesorem Intel Core třetí generace. Zabezpečení a ochranu dat před zneužitím zajišťuje technologie Advanced Theft Protection, Computrace BIOS a Kensington Lock zámek. Konektivitu řeší 3G/UMTS, WLAN, Bluetooth, USB 3.0 a HDMI.

Nové modely by měly na trh přijít v červnu, oficiální koncová cena zatím nebyla stanovena, ale měla by činit 999 eur pro superior ultrabook a 699 eur pro nižší model.

Multimediální tablet Fujitsu Stylistic M532 ovládá operační systém Android 4.0 a má adresovat trend BYOD (použití vlastních zařízení v podnicích). Displej o úhlopříčce 10,1“ je překrytý tvrzeným sklem Gorilla Glass a ovládat lze na tlak citlivým perem nebo multidotykovým ovládáním prsty. Tablet je vybaven přední i zadní kamerou. Celková hmotnost tabletu činí 560 gramů. Provoz na baterie vydrží podle výrobce až 9,5 hodin.

Zabezpečení dat v tabletu zajišťuje Symantec Norton Tablet Security, Absolute Computrace Mobile ready a celý disk je šifrován. Konektivitu umožňuje integrované rozhraní 3G/UMTS. K dispozici je WLAN, Bluetooth a volitelně GPS. Stylistic bude dostupný na českém i slovenském trhu taktéž od června za nespecifikovanou cenu.

Zdroj: Fujitsu, ChannelWorld
Galerie
Komentáře