Fotoreport: Dell vyhlásil nejlepší partnery a změny v channel organizaci

Na slavnostním vyhlášení partnerů roku Dell oznámil dosavadní úspěchy a zásadní plány v prodejních kanálech v roce 2013.

Fotoreport: Dell vyhlásil nejlepší partnery a změny v channel organizaci
Před vyhlášením ocenění Dell Partner roku 2012, které se uskutečnilo 23. 1. 2013 v Sokolovně Průhonice, zástupci společnosti shrnuli výsledky obchodního roku v partnerském obchodu a představili produktové vize pro rok 2013. Večerní část pak kromě výtečného rautu zpříjemnila ochutnávka whisky a doutníků s výkladem sommeliéra.

V porovnání s předchozím rokem vzrostl obrat certifikovaných partnerů téměř o desetinu, na čemž je podle Pavla Rosenkrance, public and channel sales managera ve společnosti Dell Computer, vidět přínos zvyšování kompetencí. Podíl obratu dosaženého přes partnery na celkových tržbách pak za fiskální rok 2013 činil 38 %, za čímž stojí celková stagnace byznysu, kterou Dell vyvažoval do určité míry přímými zakázkami ve sféře velkých podniků.

Dell představuje svůj channel tým

S novým rokem Dell vytvořil v českém zastoupení novu channel organizaci, která se bude starat o partnerský byznys. V jejím čele stojí Pavel Halfar a jeho tým bude středobodem v komunikaci a spolupráci především s certifikovanými partnery, kteří aktivně prodávají produkty a řešení Dell.

S novým rokem Dell vytvořil v českém zastoupení novu channel organizaci, která se bude starat o partnerský byznys.Stanislav Hájek, channel marketing manager, vysvětlil, že pro Registered partnery (stačí registrace na www.dell.cz/partner) to pak znamená, že jejich primárním kontaktním místem v obchodní spolupráci budou distributoři (včetně VAD – DNS), kteří jim zajistí další podporu. Dellu nové rozdělení umožní lépe soustředit síly a věnovat větší pozornost partnerům, kteří projevují jasné obchodní snahy.

Preferred partneři musí kromě jiného dosáhnout 4 mil. obratu v enterprise produktech a proškolit čtyři osoby alespoň v jedné z dostupných certifikací. Premier partneři mají roční obrat v enterprise nastavený na 15 mil. korun a čtyři vybrané osoby musí splnit certifikace alespoň dvě.

Oproti registrovaným partnerům však získávají možnost nakupovat přímo od Dellu a dosahují na další výhody v oblasti rabatů, školení, registrací obchodních případů a předprodejní a prodejní podpory např. v podobě přístupu k marketingovým fondům, demo centru či channel managerovi.

Během prvního čtvrtletí Dell nově v rámci své channel organizace rozdělí obchodní podporu na tři segmenty (velké instituce, midmarket a malé a střední firmy), kterým jsou vyhrazeni tři sales manageři. Změny nastaly i mezi obchodníky, a proto Pavel Rosenkranc doporučuje, abyste si u nich ověřili, které zákazníky mají nyní na starost.

Akvizice Dellu přinášejí nové certifikace a příležitosti

Jiří Kysela, výkonný ředitel společnosti, upozornil, že Dell svým partnerům také otevírá nové možnosti v rámci certifikačního programu. Díky velkému počtu akvizic, které Dell každoročně provádí, a jejich poměrně rychlé integraci do portfolia, se partneři mohou zaměřit na tyto oblasti kompetencí: Server, Networking & Security, Cloud Services & Solutions, Storage, Systems management a Desktop Virtualization.

Pro zajímavost za loňský rok Dell koupil společnosti AppAssure, Clerity, SonicWall, Wyse, Make, Quest Software, Gale Technologies a Credant.

Změny v produktové strategii

Na produktové novinky na rok 2013 z oblasti notebooků, desktopů a pracovních stanic partnery navnadil brand manažer Petr Zajíček

Na připravované produktové novinky z oblasti notebooků, desktopů a pracovních stanic partnery navnadil brand manager Petr Zajíček. Letos dojde k mírné úpravě produktových řad. Pro consumer bude určen Inspiron, Vostro ustoupí mírně do pozadí ve prospěch stylové řady XPS a unikátnímu Alienwaru a pro podnikovou sféru zůstánou řady Latitude a Precision.

Řada XPS během roku obsáhne 10" a 11" tablety s klávesnicemi pro práci i zábavu (XPS 10 a XPS 11), konvertibilní model XPS 13 a tradiční XPS 15. V desktopech se objeví vysoce výkonný XPS 8700, adaptivní AIO PC XPS 18 a výkonné AIO PC XPS One 23 a 27.

Těšit se také můžete na dotykový AIO PC Inspiron One 23 a podnikové zákazníky můžete oslovit ultrabookem Latitude 6430u. V květnu přijdou na trh procesory Intel Haswell s 22nm výrobním procesem, novou mikroarchitekturou a funkcemi, které se postupně promítnou do produktů Dell.

Dell Partneři roku 2012

Ačkoliv v ostatních evropských státech Dell vyhlašuje pouze jednoho partnera roku pro každou zemi, český tým navrhl jiný způsob ocenění.

Domluvili jsme se, že oceníme partnery, kteří pro nás v průběhu minulého roku měli ten největší nebo nejzajímavější přínos,“ uvedl Stanislav Hájek.

Ocenění Dell Partner roku 2012 získala společnost Business communication, a to za nejaktivnější uchopení nových technologií Dell a jejich úspěšný prodej na trhu. Business communication je velice aktivní v oblasti síťových a bezpečnostních technologií.

Zástupce společnosti business communication přebírá ocenění Dell Partner roku 2012

Dalším oceněným partnerem je Livebox, konkrétně za první úložiště Dell Compellent prodané zákazníkovi z oblasti SMB včetně skvěle odvedené práce v obchodní i technické oblasti celého řešení.

Českomoravské informační systémy získaly ocenění za mimořádný přístup k prodeji Dell produktů v segmentu základního a středního školství včetně vzorových učeben na bázi technologií Intel vPro a centrální správy.

Za největší obrat v loňském roce získal ocenění partner roku Autocont CZ. Z pohledu obratu byly také úspěšné společnosti C System, Z + M Servis a S&T, které Stanislav Hájek jmenoval.

Po vyhlášení partnerů roku si účastníci mohli společný večer zpříjemnit degustací a poslechem vyprávění sommeliéra o chutích, výrobě a historii irské, skotské a japonské whisky. Jeho prezentace se následně protáhla do degustace doutníků, při jejichž vychutnávání mohli partneři sdílet zkušenosti z trhu. Po celý večer pak kuchaři připravovali raut obsahující různé typy kuchyní.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře