Fotoreport: Dell Tour 2012 odhalila jak čelit výzvám IT

Dell se zastavil v Praze se svou Tour 2012 po regionu EMEA, aby partnerům a zákazníkům představil svá řešení, která pomáhají firmám čelit současným výzvám IT a získávat konkurenční výhody.

Fotoreport: Dell Tour 2012 odhalila jak čelit výzvám ITDell Tour 2012 se zastavila v pražském hotelu Hilton. Jiří Kysela, generální ředitel společnosti Dell Computer vítá účastníky Dell Tour 2012.

Jiří Kysela, generální ředitel společnosti Dell Computer uvítal účastníky Dell Tour 2012 dne 25. 10. 2012 v pražském hotelu Hilton. V úvodu zákazníky a partnery seznámil s denním programem, kdy po dopoledních keynotách Dellu, Intelu a Microsoftu následovaly dva hlavní bloky přednášek zaměřené na podniková řešení (především konvergovanou infrastrukturu a ochranu dat) a koncová zařízení (novinky v klientech a možnostech jejich virtualizace).

Po celý den se účastníci mohli seznamovat s aktuální nabídkou společnosti Dell ve všech produktových oblastech včetně souvisejících služeb na stáncích v předsálí. K dispozici byl také stánek partnerského programu PartnerDirect, kde se mohli partneři setkat se Stanislavem Hájkem, channel marketing managerem, a probrat možnosti spolupráce a podpory.

Letem světem z přednášek

Edmund English, EMEA comercial marketing director, Dell, svou prezentaci uvedl novou érou IT. Tu podle Dellu představuje konvergence z tradičních do virtualizovaných prostředí, vybavování koncových uživatelů mobilními zařízeními, transformace organizací s využitím IT jako služby a správa a získávání hodnoty z informací.

Edmund English, EMEA comercial marketing director, Dell

Nová éra IT podle tak přináší řadu výzev. Organizace se potýkají s pomalou odezvou IT, nevyužitými kapacitami, nedostatečnými schopnostmi a dovednostmi, zastaralou infrastrukturou, složitostí a uzavřením v „silech“.

Strategií Dellu je proto použití otevřených standardů, poskytnutí možnosti výběru, virtuálně integrovaná řešení, dostupnost a škálovatelnost. S tím souvisí také akviziční přístup, kdy Dell provádí v posledních letech minimálně osm akvizic ročně. Firmy nakupuje jednak kvůli posílení portfolia ve virtuálních desktopech, a jednak pro proniknutí do nových oblastí (např. SecureWorks).

Evžen Pavlovský, regional business manager, CEE, Intel,vzpomenul trend konzumerizace, který v regionu střední a východní Evropy pozoruje ve stále větší míře. I analytici Gartneru se nechali slyšet, že se zaměstnanci budou snažit získat lepší přístup k práci z více míst a z více zařízení a budou o to usilovat i přes vůli IT. Reakcí Intelu na tento trend jsou ultrabooky, respektive nově konvertibilní ultrabooky, které v sobě soustřeďují možnosti notebooku a tabletu.

Martin Tolar, obchodní ředitel SMS&P v Microsoftu ve své přednášce upozornil, že v následujících 12 měsících společnost upgraduje celou řadu svých produktů. Microsoft spatřuje současné trendy především v nových aplikacích, nárůstu typů zařízení, explozi dat a samozřejmě cloud computingu.

Výstavka na Dell Tour 2012Odpovědí Microsoftu na technologické inovace v podobě výpočetního výkonu (více jader, vyšší hustota paměti), nárůstu úložišť a komplexnosti sítí jsou Windows Server a System Center. U verzí 2012 Microsoft tvrdí, že jsou škálovatelné od jednoho serveru až po velká podniková datová centra.

Martin Tolar dále uvedl, že podle odezvy trhu jsou Windows Server 2012 jednou z historicky nejúspěšnějších edic. Jsou připraveny na transformaci datových center, moderní aplikace, pochopení dat a poskytnutí IT zaměřeného na uživatele, říká Tolar.

Na závěr přidáváme argumenty Martina Tolara, co nabídnou Windows 8 oproti předchozí verzi: lépe využívají dnešní hardware (rychlejší start, výdrž na baterie), mají funkce dostupné širšímu počtu uživatelů (BitLocker To Go a Windows To Go), jsou použitelné na více zařízeních, kladou větší důraz na bezpečnost, nabízejí nové aplikace a jednoduchost instalace a disponují uživatelským rozhraním optimalizovaným pro dotyk, myš i klávesnici.

Konvergovaná infrastruktura v podání Dellu

Ondřej Bačina, enterprise brand manager, Dell, navázal na výzvy, které ve své keynote prezentoval Ed English, a prezentoval, jak s nimi konvergovaná infrastruktura Dellu může pomoci.

Řada konvergovaných řešení se dnes podle Ondře Bačiny potýká s tím, že jsou fragmentovaná (skládají se produktů více výrobců), složitá (používají příliš mnoho nástrojů pro správu), nepružná (specifická řešení zaměřená na jednu problematiku) a v konečném důsledku nákladná.

Dell se těmto problémům snaží čelit. Nabízí konvergovanou správu (z jednoho místa pro fyzické i virtuální prostředí), konverguje aplikace a dodávku služeb (administrátor se může starat o server, síť i úložiště) a soustředí se na konvergenci infrastruktury. Proto také Dell nabízí pluginy pro VMware vCenter a Microsoft System Center, kterými lze zajistit kompletní správu jeho hardwaru.

Přichází čas softwarově definovaných datových center?

Dále se Ondřej Bačina věnoval přesunu k softwarově definovaným datovým centrům (SDD), kde lze za první krok Dellu považovat tzv. Active Infrastructure. Skládá se z Active Systemu  – kompletně předpřipraveného balíčku hardwaru, jehož součástí je Active System Manager, který jej řídí a umožňuje softwarově konfigurovat pro různé použití (virtualizace desktopů, cloud apod.)

Ondřej Bačina, enterprise brand manager, Dell

Na konvergenci v oblasti sítí Dell reagoval po akvizici Force10 Networks uvedením prvního 10/40 blade přepínače Force10 MXL na trhu. Z technologie Force10 vzešel I PowerEdge M I/O Aggregator umožňující bezproblémové automatizované připojení Top Of The Rack přepínače Dell nebo jiného výrobce spolupracujícího právě s Active System Managerem.

Zjednodušení typického životního cyklu infrastruktury pak zajišťuje zmíněný Active System Manager. Tento nástroj umožňuje automatizované rozpoznání a inventarizaci bladové infrastruktury, provisioning podle připravených šablon, automatickou konfiguraci a centralizovanou správu pro všechny blady. V případě, že jeden z nich vypadne, administrátor vybere druhý, který se podle původního automaticky nakonfiguruje.

V navazující přednášce Ondřej Bajer, storage specialista, Dell, představil účastníkům technologii Fluid Data. Na názorných příkladech zákazníky a partnery seznámil s technologií automatického tierování a možnostmi v podstatě neomezené škálovatelnosti jak u diskových polí Equalogic, tak u největší storage Dellu – Compellentu, který lze kromě iSCSI připojit přes další rozhraní včetně FCoE.

Po pauze na oběd následovaly přednášky o ochraně dat a správě systémů a infrastruktury. Ve vedlejším sálu se kromě novinek u klientských systémů a migrace z Win XP mohli účastníci seznámit s možnostmi virtualizace klientských zařízení a ochranou před bezpečnostními hrozbami. Na závěr následoval prostor pro diskuzi a losování cen v tombole.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře