Ericsson kupuje společnost Telcordia

Ericsson, společnost působící v oblasti telekomunikačních technologií a služeb, oznámila, že se dohodla na akvizici firmy Telcordia, výrobce mobilního, širokopásmového a podnikového komunikačního softwaru a dodavatele souvisejících služeb za 1,15 miliardy dolarů.Ericsson kupuje společnost TelcordiaDohoda o akvizici za 1,15 mld. dolarů posílí a rozšíří postavení Ericssonu v oblasti systémů podpory operátorů (OSS) a systémů podpory podnikání (BSS). Podle prohlášení společnosti jsou tyto systémy používány pro optimalizaci sítí a účtování v reálném čase.

Operátoři aktuálně hledají nové způsoby, jak účtovat poplatky za své služby včetně mobilního bradbandu. Akvizice společnosti Telcordia umožní Ericssonu pomoci operátorům s touto součástí jejich podnikání. Systémy společnosti Telcordia pomohou monetizovat provoz a produkty, které operátoři prodávají, uvedl Ericsson ve svém oznámení.

Švédský výrobce telekomunikačního vybavení získá 100 % akcií společnosti Telcordia od  Providence Equity Partners LLC a Warburg Pincus. K předpokládanému uzavření transakce dojde ve 4. čtvrtletí roku 2011, přičemž účinnosti nabude v 1. čtvrtletí roku 2012.

Transakce musí projít obvyklým regulatorním schvalovacím procesem, očekává se však, že zisk na akcii Ericssonu během 12 měsíců po jejím uzavření vzroste.

Centrála společnost Telcordia se nachází v Piscataway ve státě New Jersey. V loňském fiskálním roce, který skončil 31. ledna 2011, dosáhla tržeb 739 milionů dolarů. Společnost zaměstnává přes 2 600 zaměstnanců.

Zdroj: IDG News Service, EricssonKomentáře