EMC kupuje startup XtremIO

EMC oznámilo nákup výrobce flash paměťových polí, aby postoupilo dále ve své roadmapě směrem k využití flashových úložišť.

EMC kupuje startup XtremIOEMC kupuje startup XtremIOEMC uvedlo, že škálovatelná NAND flash-disková pole XtremIO doplní jeho řadu flash paměťových systémů a softwaru.

Akvizice za 430 milionů dolarů v hotovosti je součástí agresivní roadmapy EMC, která odstartovala před několika lety nabídkou SSD disků v úložných polích. Nedávno EMC začalo prodávat PCIe flash karty pro servery a oznámilo na toto čtvrtletí plán pro plně flashová pole.

Pole označovaná jako „Projekt Thunder“ budou obsahovat 15 TB a více úložné kapacity v PCIe NAND flash pamětích. Zařízení budou podle EMC připojena k serverovým farmám přes síťový protokol InfiniBand a budou obsahovat 5, 10 nebo 15 PCIe karet.

EMC již nabízí plně flashové verze svých high-endových polí VMax a midrangových polí VNX. Společnosti zatím neprozradily, jak budou systémy XtremIO pozicovány v portfoliu EMC.

Izraelská společnost XtremIO byla založena v roce 2009 a konkuruje jiným výrobcům flashových polí jako Texas Memory Systems, Violin Memory, Nimbus Datam Pure Storage a Whiptail.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře