EET Group kupuje firmu Europarts včetně české pobočky

EET Group oznámila akvizici společnosti Europarts. Stává se tak největším distributorem náhradních dílů pro IT zařízení. Jak dlouho bude integrace Europarts trvat a co na ní říká česká pobočka?

EET Group kupuje firmu Europarts včetně české pobočkyEET Group kupuje firmu Europarts včetně české pobočkyEET Group, nadnárodní skupina působící v oblasti distribuce náhradních dílů pro IT zařízení, oznámila akvizici společnosti Europarts, jednoho z největších distributorů náhradních dílů, která má pobočky ve 13 zemích včetně České republiky.

Společnost Europarts celkově zaměstnává přes 150 lidí. Její roční obrat se pohybuje okolo 50 milionů euro a ročně zaznamená 20 000 nakupujících zákazníků. Je jedním z významných partnerů společností Hewlett-Packard a Lexmark.

Díky této akvizici se EET Group stává největším distributorem náhradních dílů pro IT zařízení působícím ve 22 zemích s více než 400 zaměstnanci, 55 000 nakupujícími zákazníky, více než jedním milionem jednotlivých dodávek a očekávaným obratem přes 200 milionů euro.

EET Group expanduje mimo severské země

Tato akvizice je jednou z patnácti největších akvizicí, které jsme v posledních deseti letech provedli a je opravdovým důkazem toho, že se snažíme podpořit a rozšířit obchod mimo severské země,“ uvádí ve zprávě pro média John Thomas, CEO EET Group.

Díky této akvizici budou země jako Francie, Itálie, Španělsko a Velká Británie patřit mezi ty největší v rámci skupiny EET. Také bychom rádi uvítali země nové: Jihoafrická republika, Rusko, Ukrajina, Maroko, Egypt a Slovensko, “ dodává v tiskové zprávě John Thomas.

EET Group slibuje rychlou integraci Europarts

Integrace největších entit proběhne podle Johna Thomase do konce července 2012. Implementace v ostatních zemích má být podle něj dokončena do konce září 2012. „Díky naším předešlým akvizicím již dokážeme proces implementace značně urychlit,“ říká ve zprávě pro média CEO EET Group.

Fabrice Castaing, dosavadní CEO nadnárodní společnosti Europarts, bude nyní působit jako viceprezident EET Group „Z bývalého managementu Europarts budu i nadále spolupracovat s kolegy Alvaro Artero a José Maria Ruiz ve Španělsku,“ uvádí Fabrice Castaing v tiskové zprávě.

České zastoupení Europars očekává upevnění pozice na trhu

Jako spoluvlastník českého zastoupení Europarts vidím nastávající fúzi jako úspěšný výsledek dlouhodobého vyjednávání se společností EET. Na základě této fůze se stáváme opravdu největším dodavatelem náhradních dílů pro HP, Lexmark a jiné značky,“ potvrdil jednatel českého zastoupení Jan Bartoš v komentáři pro ChannelWorld.

Konkrétně v České republice to znamená významné a dlouhodobé upevnění pozice na trhu s náhradními díly a rozšíření portfolia o další produkty z oblasti IT“ doplnil Jan Bartoš.

Zdroj: EET Group, ChannelWorld
Úvodní foto: © reji - Fotolia.com

Komentáře