Druhá vlna ultrabooků přijde po CES 2012

Většina dalších ultrabooků by měla být představena na veletrhu CES 2012. Jaké jsou vyhlídky na příští rok?Druhá vlna ultrabooků přijde po CES 2012Značkoví výrobci notebooků, kteří zatím neuvedli své ultrabooky, jako jsou Hewlett-Packard, Samsung a Dell, ale i výrobci ultrabooků již dostupných na trhu (Acer, Asus, Lenovo a Toshiba) čekají na veletrh CES 2012, aby představili svá nová zařízení.

Podle zdrojů z hlavních dodavatelských řetězců by se na Consumer Electronics Show 2012 mělo objevit na 30-50 nových modelů ultrabooků.

Zdroje pro server Digitimes také uvedly, že vzhledem k tomu, že trhu chybí nová zařízení či témata, která by přitáhla pozornost spotřebitelů v druhém pololetí roku 2011, hrají ultrabooky významnou roli v podpoře poptávky.

Navíc někteří výrobci doufají, že by ultrabooky s SSD disky mohly zaujmout spotřebitele a zmírnit dopad nedostatku pevných disků způsobený povodněmi v Thajsku.

V současné době většina pozorovatelů na trhu očekává, že ultrabooky dosáhnou v roce 2012 přibližně 20-30 % dodávek notebooků. Prezident Aceru Jim Wong odhaduje podíl tohoto segmentu na 25-30 % a Intel očekává až 40 %.

Zdroj: DigitimesKomentáře