DisplaySearch: Tablety nastartují trh tablet PC

Podle analytické společnosti DisplaySearch se v letošním roce prodá 55,7 milionu tabletových PC. Při srovnání s rokem 2010 to bude představovat nárůst o téměř 200 %. Přitáhnou tablety pozornost zpět k notebookům?V následujících letech podle DisplaySearch sice tempo růstu prodeje tabletů zpomalí, ale do roku 2014 budou představovat 35 % počítačového trhu (172,4 milionu kusů) z celkových 503,8 milionu kusů. Celkově se tedy trhu mobilních počítačů bude dařit, částečně však na úkor kanibalizujících tabletů. I to se však bude lišit napříč regiony.

Vysokou míru kanibalizace očekávají analytici na vyspělých trzích, kde spotřebitelé mají alespoň jeden počítač v domácnosti, zatímco na rozvojových trzích bude zanedbatelná.

Analytici ve sledovaném období předpovídají dvouciferný růst trhu mobilních zařízení. Nejvyššího meziročního nárůstu by měl trh dosáhnout v letošním roce (30,4 %) a do roku 2014 poklesnout na 17,4 %.Prodeje mobilních počítačů v letech 2009 - 2014

Zdroj: DisplaySearch Quarterly Mobile PC Shipment and Forecast Report

Analytici z IDC potvrzují, že vysoké prodeje mediálních tabletů oživí v letošním roce zájem o tablet PC a nově také o hybridní notebooky (notebooky s oddělitelnou částí - tabletem). Podle IDC přitáhne hype kolem těchto zařízení pozornost zpět ke klasickým notebookům.

Zdroj: DisplaySearch, IDG News ServiceKomentáře